Odlet od:
Návrat do:
Počet nocí:
- - -
Odlet z:
- - -
Destinace:
- - -
Poč. osob:
- - -
Cena :
- - -
Strava :
- - -
Ubytování :
- - -
Profil :
- - -
VYBERTE DÉLKU POBYTU
VYBERTE MÍSTO ODLETU
POČET DOSPĚLÝCH
POČET DĚTÍ OD 2 LET
VYBERTE CENOVÉ ROZPĚTÍ
VYBERTE TYP STRAVOVÁNÍ
VYBERTE TYP UBYTOVÁNÍ
VYBERTE DALŠÍ PARAMETRY
Vyčistit formulář  

11. říjen 2019
ZAHÁJENÍ PRODEJE FIRST MINUTE TUNISKO - PEVNINA a OSTROV DJERBA/ZARZIS PRO SEZÓNU 2020
Vážení kolegové a milí klienti naší cestovní kanceláře,   Rádi bychom vás informovali,... více


13. listopad 2018
NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO TUNISKO PEVNINA A OSTROV DJERBA 2019
Důležitá informace: NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO DESTINACI TUNISKO pevninu a ostrov DJERBA!!!! V Tunisku... víceBezpečnostní pravidla na letišti

Stručný průvodce

Pro vaši ochranu před novou hrozbou kapalných výbušnin přijala Evropská komise nařízením (ES) č. 1546/2006 nová bezpečnostní pravidla, která omezují množství kapalin, které je možno vzít přes bezpečnostní kontrolu na palubu letadla. Tato pravidla se týkají všech cestujících odlétajících z letišť v EU do jakékoliv destinace. Nová pravidla znamenají, že na bezpečnostních kontrolách budete se svými příručními zavazadly, kromě kontroly zakázaných předmětů, navíc podrobeni kontrole kapalin.

Nicméně, nová pravidla neomezují množství kapalin, které můžete zakoupit v obchodech umístěných za bodem kontroly palubních vstupenek nebo na palubě letadla provozovaného leteckým dopravcem z EU. Nová pravidla platí od pondělí 6. listopadu 2006 na všech letištích v Evropské unii, Norsku, Islandu a Švýcarsku do odvolání.

Zavazadla

Opatřete každé zavazadlo jmenovkou s adresou. Zavazadla a zipy uzamkněte. Kromě níže uvedených předmětů podléhají všechna zavazadla váhovému nebo objemovému limitu, při jehož překročení se platí stanovený poplatek. Předměty, které se neváží: malá dámská kabelka, převlečník, šál nebo pokrývka, deštník nebo vycházková hůl, malý fotoaparát, videokamera nebo dalekohled, četba na dobu letu, jídlo pro dítě na dobu letu, koš pro dítě, složitelný vozík pro tělesně postižené osoby, případně berle nebo podpěrné přístroje pokud je tělesně postižený nezbytně potřebuje.

Doporučujeme cestujícím před odletem dodržení uvedených podmínek a omezit počet kabinových zavazadel.

 

V kabině cestujících nesmějí být následující předměty:

Zakázané předměty v kabině letadla

Dále nesmějí být v kabině cestujících předměty, které bezpečnostní kontrola označí jako nebezpečné a jejichž prostřednictvím by mohla být ohrožena bezpečnost cestujících nebo posádky letadla.

Následující předměty nemohou být přepravovány ani v kabině cestujících, ani v nákladovém prostoru letadla:

Zakázené předměty v kabině i nákladovém prostoru letadla

Opatření pro přepravu tekutin v kabinových (příručních) zavazadlech

S ohledem na nařízení evropské komise č.1546/2006 a AEA (Asociace evropských leteckých dopravců) a ACI-Europe (Mezinárodní sdružení letišť- Evropa), platí na všech evropských letištích v EU, Norsku, Islandu a Švýcarsku zákaz přepravy tekutin v nezapsaných zavazadlech.

Při balení

Je povoleno mít malé množství kapalin ve Vašem příručním zavazadle nebo přímo u sebe. Tyto kapaliny musí být v jednotlivých obalech, z nichž každý může mít maximální objem 100 ml. Tyto obaly musí být v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku s kapacitou ne větší než 1 l (viz obrázek).

Balení kapalin do příručního zavazadla

Kapaliny zahrnují:

 • vodu a ostatní nápoje, polévky, sirupy
 • parfémy
 • gely, včetně vlasových a sprchových
 • pasty, včetně zubní
 • líčidla
 • krémy, pleťové vody a oleje
 • spreje
 • obsahy nádob se zvýšeným tlakem, včetně holící pěny, jiné pěny a deodoranty
 • směsi látek kapalných s pevnými
 • všechny ostatní věci podobné konzistence.

Podmínečně přepravované předměty

Z bezpečnostních důvodů mohou být přepravovány předměty nebo materiály, které jsou nebezpečné povahy, jen jako zboží, a to za zvláštních podmínek. Jde o:

 • stlačené plyny (hořlavé, nehořlavé)
 • hořlaviny tekuté
 • hořlaviny pevné
 • snadno zápalné látky
 • žíraviny
 • výbušniny (včetně střeliva)
 • okysličující látky
 • magnetické materiály
 • radioaktivní materiály
 • jedy a infekční látky a další látky.

Na letišti

K usnadnění provádění bezpečnostní kontroly kapalin je každý cestující povinen:

 • předložit pracovníkům bezpečnostní kontroly všechny vnášené kapaliny k provedení detekční kontroly
 • odložit svrchní část oděvu (bundu, kabát či sako), která bude podrobena detekční kontrole samostatně, zatímco bude procházet přes detektor kovu
 • vyjmout přenosné počítače a jiné větší elektrické přístroje ze svých příručních zavazadel, která budou samostatně podrobena detekční kontrole, zatímco bude procházet přes detektor kovu.

Bližší informace viz << Odbavení cestujících na letišti >>

Mobilní telefony

Na palubách letadel je z bezpečnostních důvodů zakázáno používat mobilní telefony. Cestující musí se vstupem do letadla vypnout mobilní telefony a po celou dobu letu je nesmějí používat.

Můžete stále:

 • balit kapaliny do zapsaných zavazadel, která jsou přepravována v zavazadlových prostorech letadla – nová pravidla se týkají pouze příručních zavazadel
 • vozit ve svých příručních zavazadlech léky a potravní potřeby, včetně kojenecké výživy pro užívání během cesty. Můžete být požádáni o potvrzení, dokládající jejich nezbytnost během letu
 • nakupovat kapaliny, jako jsou nápoje a parfémy, ale pouze v obchodech, umístěných za bodem kontroly palubních vstupenek nebo na palubě letadla provozovaného leteckým dopravcem z EU.

Jestliže jsou kapaliny prodávány ve zvláštních zapečetěných sáčcích, neotvírejte je před bezpečnostní kontrolou, jinak by jejich obsah mohl být zabaven. Jestliže přestupujete na letišti v EU, neotvírejte sáček před detekční kontrolou na přestupním letišti, nebo na posledním, pokud přestupujete vícekrát.

Všechny tyto kapaliny jsou povoleny, navíc v množství, které je uloženo v uzavíratelném sáčku, jak je popsáno výše.

Jestliže máte pochybnosti o tom, co si s sebou můžete vzít, kontaktujte včas vaši leteckou společnost nebo cestovního agenta.

Prosíme o zdvořilost a spolupráci se zaměstnanci letištní bezpečnosti a leteckým personálem.

Tento dokument byl vypracován Evropskou komisí, Asociací evropských leteckých společností a Mezinárodní organizací letišť.

Odvolání

Tento informační dokument shrnuje hlavní elementy příslušné legislativy EU. Každá žaloba či nárok musí být založena výhradně na současných právních textech.

 

Zdroj: Letiště Praha

 

 

Více než 20 let zkušeností, více než 20 let důvěry.
Copyright 1994-2019 Cestovní kancelář Best Reisen s.r.o.,
       
Integrated Solution by Metabyte Software
Webdesign & Development by NAUSUS s.r.o.