Odlet od:
Návrat do:
Počet nocí:
- - -
Odlet z:
- - -
Destinace:
- - -
Poč. osob:
- - -
Cena :
- - -
Strava :
- - -
Ubytování :
- - -
Profil :
- - -
VYBERTE DÉLKU POBYTU
VYBERTE MÍSTO ODLETU
POČET DOSPĚLÝCH
POČET DĚTÍ OD 2 LET
VYBERTE CENOVÉ ROZPĚTÍ
VYBERTE TYP STRAVOVÁNÍ
VYBERTE TYP UBYTOVÁNÍ
VYBERTE DALŠÍ PARAMETRY
Vyčistit formulář  

13. listopad 2018
NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO TUNISKO PEVNINA A OSTROV DJERBA 2019
Důležitá informace: NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO DESTINACI TUNISKO pevninu a ostrov DJERBA!!!! V Tunisku... víceČerná listina leteckých společností

Černá listina leteckých přepravců platná od 6.12.2012

Černá listina leteckých přepravců obsahuje letecké společnosti, které nesplňují bezpečnostní standarty zemí EU a hrozí u nich zvýšené nebezpečí havárie. Z bezpečnostních důvodů se tak na ně vztahuje zákaz provozování letecké dopravy nebo provozní omezení v Evropské unii. Tyto letecké společnosti mají zákaz působení na území EU, avšak kdekoliv jinde ve světě se s nimi mohou cestující setkat.

Všem českým občanům proto doporučujeme, aby se vyhnuli používání těchto leteckých společností, jelikož hrozí značná bezpečnostní rizika!

Černou listinu (tzv. Black list) vytvořila Evropská unie na základě Nařízení EU č. 2111/2005. Důvodem byla především tragická havárie egyptské letecké společnosti Flash air z roku 2004, kdy všech 148 francouzských turistů zahynulo při letu z dovolené z egyptského letoviska Sharm al Sheik do Francie. Poprvé byla tato Černá listina (Black list) zveřejněna v březnu roku 2006 a současná verze je již 20. aktualizací.

Ve srovnání s předchozí verzí seznamu z dubna letošního roku se seznam rozšířil o 8 nebezpečných subjektů. Kvůli značným obavám o otázky bezpečnosti byli na seznam doplněni letečtí dopravci, kteří získali oprávnění v Eritreji. Naopak po zlepšení bezpečnostní situace byli odstraněni ze seznamu letečtí dopravci Mauritánie. Stejně tomu bylo u jordánského dopravce Jordan Aviation, který byl také ze seznamu vymazán.

Rozhodnutí Evropské komise vychází z jednomyslného stanoviska Výboru pro leteckou bezpečnost, jehož členy jsou zástupci všech 27 členských států EU, dále Chorvatska, Norska, Islandu, Švýcarska a Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Nový seznam nahradí seznam z listopadu 2011 a zasíláme ho v příloze.

Z výše uvedeného Nařízení EU vyplývá, že v případě, že si klient zakoupí letenku u prodejce či cestovní kanceláře na území EU a letecký přepravce je přiřazen na tuto Černou listinu, jsou prodejce letenky či cestovní kancelář povinni nabídnout cestujícímu možnost proplacení letenky nebo přesměrování zdarma na jiný let v případě, že se cestující  rozhodl necestovat původně objednaným letem.

Každý prodejce letenek či cestovní kancelář v EU, tedy i v České republice, musí mít tuto Černou listinu připravenou k dispozici svým zákazníkům, např. vystavenou na viditelném místě v provozovně, aby do ní mohl klient kdykoliv nahlédnout, či zveřejněnou na webových stránkách.

Aktualizovaný seznam EU pro leteckou bezpečnost zahrnuje všechny dopravce, kteří získali osvědčení ve 20 státech – jedná se dohromady o 287 známých leteckých dopravců, jimž byl uložen úplný zákaz provozování letů v Evropské unii. Na seznamu jsou uvedeny tyto země: Afghánistán, Angola, Benin, Konžská republika, Demokratická republika Kongo, Džibutsko, Rovníková Guinea, Eritrea, Gabon, Indonésie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Libérie, Mosambik, Filipíny, Sierra Leone, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Súdán, Svazijsko a Zambie.

Zdroj: AČCKA


Soubory ke stažení


erna-listina-leteckych-prepravcu-k-6-12-2012.pdf erna-listina-leteckych-prepravcu-k-6-12-2012.pdf
erna-listina-leteckych-prepravcu-k-6-12-2012.pdf
otevřít | stáhnout

Více než 20 let zkušeností, více než 20 let důvěry.
Copyright 1994-2019 Cestovní kancelář Best Reisen s.r.o.,
       
Integrated Solution by Metabyte Software
Webdesign & Development by NAUSUS s.r.o.