Odlet od:
Návrat do:
Počet nocí:
- - -
Odlet z:
- - -
Destinace:
- - -
Poč. osob:
- - -
Cena :
- - -
Strava :
- - -
Ubytování :
- - -
Profil :
- - -
VYBERTE DÉLKU POBYTU
VYBERTE MÍSTO ODLETU
POČET DOSPĚLÝCH
POČET DĚTÍ OD 2 LET
VYBERTE CENOVÉ ROZPĚTÍ
VYBERTE TYP STRAVOVÁNÍ
VYBERTE TYP UBYTOVÁNÍ
VYBERTE DALŠÍ PARAMETRY
Vyčistit formulář  

13. listopad 2018
NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO TUNISKO PEVNINA A OSTROV DJERBA 2019
Důležitá informace: NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO DESTINACI TUNISKO pevninu a ostrov DJERBA!!!! V Tunisku... víceDjerba - informace o destinaci

Kdysi dávno prý zavál vítr Odyssea a jeho společníky k neznámému území. Své druhy poslal na ostrov jako posly. Místní obyvatelé byli velmi milí a laskaví a každému nabídli lahodné ovoce, jemuž říkali lótos. Odysseus musel své námořníky spoutat a násilím dostat zpátky na loď. Je tu totiž tolik lákadel a pohody, že se muži nechtěli s překrásným ostrovem rozloučit.

Tento ostrov se nachází na jižním konci Gabeského zálivu. Je to největší ostrov severní Afriky s rozlohou 520 km2 a počtem obyvatel 120 000. Převážná část ostrova je tvořena písečnou krajinou, která je porostlá travou, datlovými palmami, jabloněmi a olivovníky. Za rok zde naprší asi 200 mm srážek, půda je zde proto vyprahlá.

Djerba je ostrov jako šitý pro milovníky slunce a příjemného lenošení na dlouhých písčitých plážích, které oddělují pevninu s palmovými háji a olivovníky od azurového moře.

Hlavním městem ostrova je Houmt Souk (v překladu,,místo trhu“), v jehož centru se rozkládá velké tržiště. Zde při procházce uličkami plnými rozličného zboží vychutnáte typickou orientální atmosféru. V hlavním městě se nachází více jak 200 mešit, z nichž nejznámější jsou Mešita Turků a Mešita cizinců.

Ostrovní vesnice, čtvrtě a hradby svědčí o nepopiratelném blahobytu a bohaté historii místních obyvatel, na které se podíleli Berbeři, Židé, Siciliáni, Španělé, Turci a piráti.

Půvab ostrova tvoří průzračně modré moře, rozsáhlé písčité pláže a mírné klima. Zdejší lidé jsou velice příjemní a milí a Vy po setkání s nimi a po poznání zdejšího kouzla přírody, tak jako kdysi Odysseus, budete muset vynaložit velké úsilí, abyste se s tímto ostrovem rozloučili.

V naší nabídce jé též turistická oblast Zarzis, která se nachází nedaleko ostrava Djerba, několik kilometrů od Římské cesty na pevnině Tuniska. S ostrovem Djerbou je tato lokalita nedílně spjata, a to z důvodu příletového letiště na ostrov Djerba.

Díky své poloze bylo antické městečko Gergis strategicky důležitým přístavem pro Féničany, Romány a Araby. Dnes je známé pod názvem Zarzis a je nejjižnějším turistickým letoviskem na tuniské pevnině. Nachází se přímo naproti ostrovu Djerba, kde je též umístěno letiště pro tuto oblast -  Djerba Zarzis a se kterým je spojen římskou cestou. Poloha tohoto místa zaručuje, že je zde podstatně tepleji než v ostatních severnějších letoviscích Tuniska. Zarzis je též strategické místo pro fakultativní výlety na Saharu. Městečko Zarzis je velmi klidné místo vhodné především pro prožití odpočinkové dovolené. Najdete zde přístav, několik trhů soustředěných převážně na hlavní třídě vedoucí z města a muzeem umístěné v budově bývalého kostela. Hotely se nacházejí podél pobřeží s bílým pískem a palmami, severně od Zarzisu do vzdálenosti 15 km.

 

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ PRO KLIENTY

 

 • CK Best Reisen nenese jakoukoli odpovědnost za zcizení osobních věcí svých klientů v hotelech a doporučuje pronájem hotelových trezorů pro umístění cenných věcí.
 • Nápoje a potraviny zakoupené mimo hotelový areál je zakázáno nosit a konzumovat v prostorách hotelu. Rovněž není dovoleno vynášet ručníky z hotelového pokoje na pláž a k bazénu.
 • CK Best Reisen doporučuje svým klientům konzultovat a zakupovat fakultativní výlety výhradně u svého delegáta, čímž budou mít zaručenu kvalitu nabízených služeb a zároveň se na tyto výlety vztahuje pojištění od CK.
 • CK Best Reisen nenese odpovědnost za kvalitu a výši ceny jakýchkoliv předmětů zakoupených během pobytu na ostrově Djerba (zlato, kůže,…).
 • Před cestou do destinace doporučujeme směnit české koruny za dolary či eura, českou měnu zde neakceptují.
 • Upozorňujeme naše klienty, že v průběhu hlavní sezóny (červen – září) může dojít k vyčerpání kapacity lehátek a slunečníků u jednotlivých hotelů. Totéž není vyloučeno u pronájmu TV a ledniček. CK Best Reisen nenese odpovědnost za vzniklou situaci.
 • V destinacích obecně platí, že lehátka u bazénu i na pláži jsou za poplatek (výjimku mají služby all inclusive), slunečníky jsou zdarma.
 • CK Best Reisen nemá vliv na rozmanitost či množství stravy poskytované hotelem v rámci příslušných stravovacích programů, stejně jako na množství a kvalitu animačních programů, umístění pokoje v areálu hotelu či výhled z okna pokoje, stejně tak nelze ovlivnit vzdálenost pokoje od jídelny, recepce apod. Uvedené vzdálenosti v katalogu CK od pláže, centra atd. jsou orientační, stejně jako popisy služeb a programů all inclusive u jednotlivých hotelů.
 • Upozorňujeme klienty, že pokud hotel disponuje plážovým barem, většinou jsou zde k dispozici pouze nealkoholické nápoje, případně pivo.
 • Úroveň a rychlost služeb poskytovaných personálem hotelů odpovídá místním zvyklostem a mentalitě obyvatelstva. Proto je nutné počítat mnohdy s menší zkušeností a určitou ležérností, ale na druhou stranu často s velmi přátelským a milým přístupem. Úroveň služeb vždy vychází především z místních podmínek a zejména při cestách do mimoevropských zemí nemusí vždy odpovídat standardům a očekáváním evropských cestovatelů. Upozorňujeme na skutečnost, že nabídka aktivit a služby poskytované hotelem zdarma či za poplatek platí v době vydání katalogu a rozhodnutím hotelu se může v průběhu sezóny změnit.
 • Ve většině cílových zemí se nedoporučuje používat vodu z vodovodu k pití a vaření. Vodu k těmto účelům Vám doporučujeme zakoupit v místních obchodech nebo v hotelu. V hotelech se solárním topením teče občas vlažná voda. V některých zemích může docházet i k opakovaným (krátkodobým) výpadkům elektrické energie a v zásobování vodou. S tím pak samozřejmě souvisí i výpadek klimatizace. Elektrické napětí a elektrické zásuvky ne vždy odpovídají českým normám.

 

Více než 20 let zkušeností, více než 20 let důvěry.
Copyright 1994-2019 Cestovní kancelář Best Reisen s.r.o.,
       
Integrated Solution by Metabyte Software
Webdesign & Development by NAUSUS s.r.o.