Odlet od:
Návrat do:
Počet nocí:
- - -
Odlet z:
- - -
Destinace:
- - -
Poč. osob:
- - -
Cena :
- - -
Strava :
- - -
Ubytování :
- - -
Profil :
- - -
VYBERTE DÉLKU POBYTU
VYBERTE MÍSTO ODLETU
POČET DOSPĚLÝCH
POČET DĚTÍ OD 2 LET
VYBERTE CENOVÉ ROZPĚTÍ
VYBERTE TYP STRAVOVÁNÍ
VYBERTE TYP UBYTOVÁNÍ
VYBERTE DALŠÍ PARAMETRY
Vyčistit formulář  

11. říjen 2019
ZAHÁJENÍ PRODEJE FIRST MINUTE TUNISKO - PEVNINA a OSTROV DJERBA/ZARZIS PRO SEZÓNU 2020
Vážení kolegové a milí klienti naší cestovní kanceláře,   Rádi bychom vás informovali,... více


13. listopad 2018
NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO TUNISKO PEVNINA A OSTROV DJERBA 2019
Důležitá informace: NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO DESTINACI TUNISKO pevninu a ostrov DJERBA!!!! V Tunisku... víceHammamet - informace o destinaci

 1. Obsah:

 2. 1. Úvod
 3. 2. Historie
 4. 3. Památky a zajímavá místa
 5.     3.1. Medina
 6.     3.2. Kasba
 7.     3.3 Velká mešita z 15. století
 8.     3.4. Ruiny starověkého Římského města PUPPUT
 9. 4. Páteční trhy v Nabeulu
 10. 5. Zábavní park Carthage a vodní park AQUA
 11. 6. Nákupy
 12. 7. Restaurace, bary a noční podniky 
 13. 8. Důležité adresy a kontakty

HAMMAMET - ÚVOD

Hammamet je malebné město ležící zálivu na jih od poloostrova Cap Bon v zálivu stejného jména vzdáleno od hlavního  města asi 60 km. Je to oblíbené a světoznámé lázeňské místo, se kterým se pojí začátek tuniské turistiky v 60.letech. Ve městě Hammamet (cca 70 000 obyvatel, ale v letní sezóně tento počet stoupne až na čtyřnásobek) se již před lety dbalo na zachování jeho původního vzhledu, Hammamet stál dokonce v čele konzervačního hnutí, jehož normou se stala intimní úprava každého obydlí tak, aby nepřevyšovalo výšku siluety cypřiše. Hammamet má nejlepší předpoklady, proč se stalo nejstarším turistickým letoviskem: 8 km dlouhou nádhernou písečnou pláž, stylové hotely uprostřed nádherných zahrad, nádherná příroda v okolí, všechny vodní sporty, na které si jen vzpomenete, moderní městské centrum plné života a radovánek a po setmění dostatek zábavy pro každého. Na dvou báječných golfových hřištích Citronnier a  , ze kterých je výhled na letovisko i pláž, se odehrávají mezinárodní soutěže. Ideální příležitost pro večerní procházky nabízí pomerančové háje a rozsáhlé zahrady, kde rostou růže, lilie, oleandry, jasmíny. Bílé domy města, hotely ležící v zelených zahradách i vrcholky pohoří Atlas objevující se na horizontu nejlépe vyniknou ve svitu zapadajícího slunce.

Hammamet má rozmanitý terén, reliéf tvoří dvě pobřežní nížiny a na severozápadě nižší vrcholky, z nichž nejvyšší Jebel Hammamet má 250m.

Poněkud hůře zde budeme hledat původní tuniské vesničky a běžný obraz všedního Tuniska. Zato zde můžeme jít ve stopách takových osobností, jako byli Winston Churchill, Oscar Wilde, Flaubert, Maupassant, Paul Klee, Georges Bernanos, Franck Lloyd Wright, André Gide, Sophia Loren. Tyto slavné osobnosti se sem sjížděly a nechaly zde kus svého srdce.

Staré město leží na malém poloostrově a má krásné pláž, azurové moře. Na jih od centra města ve vzdálenosti 10km se na okraji zálivu táhne tzv. turistická zona Hammamet Yasmine, kde je vystaven jeden luxusní hotel vedle druhého. Má svůj přístav, zábavní park se spoustou atrakcí Carthage Land a dokonce ledové kluziště. Navštívit můžete pěkné a útulné kavárny a restaurace. Byla zde postavena i medina v plném souladu s historickými medinami.

V některých hotelech se nachází thalassoterapeutická centra.

HAMMAMET - HISTORIE

Hammamet v římské době:

Stopy punské a římské minulosti jsou v Hammametu a sousedním Nabeulu velmi skrovné. Původní jméno bylo Pupput, které obsadili Římané  mezi lety 176 a 179 našeho letopočtu. La réputation de Hammamet lui provient du degré de civilisation qu'elle atteint depuis l'époque romaine : ceci a été confirmé par les historiens romains et les géographes arabes, dans leurs relations de voyage.Pupput était une ville romaine riche et prospère ceci est prouvé par les vestiges archéologiques, non encore explorés, sont développement était rattaché à sa fonction de port commercial à la ville Siagul, situé à 3 miles de la côte et à l'exploitation des richesses de l'arrière pays rural.Pupput bylo bohaté a prosperující římské město, což dosvědčují archeologické pozůstatky.  Hammamet sloužil v této době jako obchodní  přístav pro město Siagul. Ces bains en marbre incrusté de mosaïque, noyés dans les vergers, au sud de la baie, et qui sont probablement a l'origine du nom arabe Hammamet (pluriel de Hammam, bain) ; ces puits profonds,ces habitations contenants de magnifiques tableaux de mosaïque ainsi que le cimetière au voisinage de l'hôtel Paradis, sont autant d'indices de l'existence d'une ville romaine et riche. Římské lázně zdobené mramorem a mozaikami daly název Hammametu ( Hammam- lázeň, koupel).

Hammamet za Aghlabovců:

http://www.hammamet.com/images/aufil1.jpgEn l'an 281H/893C. V roce 893 Le prince Aghlabit Brahim Il a ordonné la construction d'un Fort sur le Golfe de Hammamet pour garder les cotes tunisiennes. princ Aghlabit Brahim započal stavbu pevnosti v Hammametském zálivu, aby tuniské pobřeží pro ochranu tuniského území. Les travaux furent achevés en l'an 292 H/904 C. Práce byla dokončena v roce 904.

 

Hammamet za Hafsovců:

V roce 1236  Abu Zakaria al-Hafsid ukončil křesťanskou přítomnost v zemi tím, že nařídil dokončit stavbu Velké mešity v Hammametu. Dále postavil zdi na ochranu před možnou agresí.

 

Založení současného Hammametu:

Město Hammamet známé z dnešní doby bylo postaveno v 15.století na místě bývalých římských měst Siagu a Puput. Z tohoto století pochází i hradby medíny a kasba(citadela), která měla chránit obyvatele před nájezdy pirátů. Většina památek, nacházejících se uvnitř hradeb (mešity, mauzolea apod.), pochází ze 16.století.

 

Hammamet za Turků:

V roce 1560 Turci přišli do Hammametu pronásledovaní křesťany. Žádali útočiště od místních obyvatel, kteří jim odmítli pomoci. Comme vengeance les Turcs reviennent le lendemain et tuent ce qu'il ont pu d'hommes et prennent les femmes et les enfants qui ont été sauvés par le cheikh Sidi M'hammed Jedidi. Jako pomsta Turci druhý den vtrhli do města a zabili místní muže a vzali jejich děti a ženy, které zachránil Sheikh Sidi M'hammed Jedidi.
Les Turcs ont fini par s'imposer.Turci nakonec zvítězil. Ils sont venus à Hammamet dans une minorité mais leur nombre s'est accru régulièrement. Přišli do Hammamet v menšině, ale jejich počet se stále zvyšoval. Ils ont formé une minorité privilégiée par rapport aux habitants originaires du village. Tvořili privilegovanou menšinu ve srovnání s lidmi z vesnice.
Postupně docházelo k integraciPostupně docházelo k integraciL'intégration des Turcs dans la population se fait petit à petit avec les mariages entre Turcs et Hammamétois jusqu'à ce que les différences disparaissent avec le fils des temps. Turků do společnosti a časem rozdíly mezi nimi a místními zmizely úplně.

V 17.století byl Hammamet napaden spojenou armádou Francouzů, Malťanů a Španělů. Po krutém boji, při němž zahynulo 6000 útočníků, byl útok odražen. Podle svědectví jednoho ze Španělů bojovalo na straně hammametských obránců i 1400 žen

 

Okupace Hammametu a zřízení francouzského protektorátu:

Odpor obyvatel Hammametu vůči francouzské okupaci z 26.8.1881 byl velmi aktivní. I přes převahu Francouzů v armádě, Francouzi utrpěli i porážku a byli pronásledovaní až do Hammam Lif. Hammamet stejně jako ostatní oblasti Tuniska obětovali mnoho životů pro osvobození své země. Hrdinové v boji za nezávislost jsou stále v paměti obyvatel Hammametu, mezi nimi můžeme zmínit, Hedi Ouali a Tayeb Azzebi.

Les Turcs ont fini par s'imposer.Počátkem 20. století objevila v té době ještě bezvýznamnou rybářskou vesnici evropská smetánka-umělci a intelektuálové, jako například Paul Klee, August Macke, Gustave Flaubert, Guy de Maupassant, André Gide nebo Oscar Wilde. V roce 1960 zažilo město turistický boom a stalo se největším turistickým letoviskem v Tunisku.

HAMMAMET – PAMÁTKY A ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Photo Médina d'HammametMEDINA

Hammametské historické jádro je celkem malé, jaksi komorní a rodinné. Z památek, které zde můžeme vidět, je to opět především Medína obklopená starou španělskou pevností. Narozdíl od ostatních Medín je zde souk pouze v jedné z mnoha křivolakých uliček, což sice výrazně zjednoduší nakupování, ale na druhé straně ubere oso bitosti celé Medíny. Na konci této ulice se nachází maurská kavárna Sidi Bou Abid, odkud je krásný výhled na moře. Souky nabízejí nejrůznější druhy tradičního řemeslného zboží a suvenýrů. Hlavní brána do medíny je vedle rybářského přístavu.  Křivolakými uličkami se dostaneme až k opačné straně hradeb, kudy se vchází na námořní hřbitov. Byl založen v r.1881 a jsou zde pohřbeni francouzští vojáci, kteří padli v bojích probíhajících v době vyhlášení francouzského protektorátu nad Tuniskem.

Photo Fort de Hammamet

KASBA

Kasba je stará španělská pevnost z 15. století postavená jako obrana proti útokům nepřátelských vojsk. Zvedá se přímo z moře a z jejíhož vrcholu se naskýtá hlavně při západu slunce nádherný pohled do okolí a na rybářský přístav. Na nádvoří se nachází pomník patrona města Sidi bou Ali.

VELKÁ MEŠITA Z  15.STOLETÍ

Sídlí zde Hammametské mezinárodní kulturní středisko s divadlem pod širým nebem. Vilu dal postavit ve dvacátých letech 20.století rumunský milionář Georges Sebastian. Do 60.let se v ní setkávala evropská kulturní smetánka. V r.1964 bylo v jeho prostorách postaveno divadlo odpovídající moderním scénografickým požadavkům. Teď se zde vždy v srpnu koná mezinárodní kulturní festival divadla, tance a hudby, který do Hammametu láká významné umělce. Vila je pohádkovým sídlem postaveným v tradičním maurském slohu a porostlým kvetoucími rostlinami. Vedle tohoto architektonického skvostu si nechali postavit své vily dva američtí milionáři Jean a Violet Hensonovi. PARK DAR SEBASTIAN

 

RUINY STAROVĚKÉHO ŘÍMSKÉHO MĚSTA PUPPUT

Nachází se v turistické zóně u hotelu Nesrine a můžete zde obdivovat pozůstatky z nejkrásnějších římských domů, koupelny, mozaiky ...

 

PÁTEČNÍ TRH V NABEULU

Páteční trh v Nabeulu, kde se prodávají v jedné části velbloudi a jiná zvířata, koberce, koření, suvenýry aj. Kolorit těchto trhů je pestrou směsicí barev, vůní a zvuků, a dojmy z něj Vám zůstanou v paměti provždy. Zboží je nejen ve stáncích, ale i rozprostřené na plachtách na zemi. K dostání je vše-od šperků (pozor!nikdy nejsou zlaté , ani stříbrné, i když se bude prodavač dušovat, že jsou zaručeně pravé), přes tepané předměty z mědi a cínu, koberce, darbuky(bubínky z keramiky potažené oslí kůží, které jsou typickým tuniským lidovým hudebním nástrojem), až po kožené sedačky, kabely i bundy, egyptské papyrusy, písečné růže, preparované škorpiony aj. Trhy se konají dopoledne. Nabeul je po celém Tunisku vyhlášeným střediskem výroby keramiky a hrnčířských předmětů, výšivek, krajek a pletených košíkářských výrobků. Lze tu sehnat porézní neglazované hrnčířské nádoby, používané od nepaměti k uchovávání zásob a chlazené vody, i glazovaná keramika, určená pro běžné použití i jako dekorace. Základní tradiční barvy glazované keramiky jsou zelená(získaná směsí olova a kysličníků mědi) a žlutá(získaná směsí olova a antimonu.Tyto tradiční barvy pozvolna ustupují jiným barvám, jejichž získání umožňují moderní technologické postupy. Návštěva hrnčířské dílny by měla patřit mezi cíle vašich toulek. Mezi tradiční řemesla patří i destilace pomerančových, růžových a jasmínových květů. Takto získané vonné esence se pak přidávají do různých pokrmů a nápojů, nebo se z nich vyrábějí parfémy.

 

ZÁBAVNÍ PARK CARTHAGE A VODNÍ PARK AQUA LAND

Leží v oblasti Hammamet Yasmine. Je zde vybudovaný moderní zábavní park se spoustou atrakcí pro děti i dospělé.

 

AQUAPARK V SEVERNÍM HAMMAMETU

Nachází se na silnici směrem na Nabeul. Jde o velký aquapark s různými skluzavkami, tobogány a divokou řekou.En 1602, les chevaliers de Malte s'en emparèrent par surprise et y firent 396 esclaves.
 

HAMMAMET – NÁKUPY

MEDINA v CENTRU HAMMAMETU

Nákupy v Medině mají specifickou atmosféru, neboť probíhají v historickém centru města s jeho typickou tradiční architekturou a turisté zde mohou koupit nejlepší tradiční výrobky- tradiční  kostýmy, koberce, berberskou bižuterii, výrobky z kůže atd. Je zde desítka obchůdků a suky nabízející speciální zboží. Zdejší řemesla jsou přizpůsobena požadavkům turistů. Najdeme zde mnoho výrobků z keramiky zdobených tradičními motivy. Zdejší uličky jsou úzké a domy mají tradiční bílou barvu, okna a dveře jsou modré.

http://www.hammamet.com/images/sh2_ph3.jpg

OBCHODNÍ CENTRUM V HAMMAMETU

Obchodní centrum v Hammametu se nachází přímo v centru města a u moře. Toto místo je prostředníkem mezi mezi moderním  tradičním stylem, neboť se zde nachází obchody s tradičními výrobky a rovněž obchůdky s moderním zbožím(oblečení, obuv). Je zde spousta restaurací, kaváren, dále banky, kino a umělecké galerie.

 

http://www.hammamet.com/images/sh2_ph6.jpgMEDINA V HAMMAMET YASMINE

Nově vybudovaná Medina ležící cca 10km jižně od centra Hammametu je také výborným místem pro nákup suvenýrů. Suvenýry lze koupit přímo v Medině, kde se hlavně smlouvá, ale nechybí tu několik obchůdků s pevnými cenami. Turisté, kteří neradi smlouvají, uvítají možnost nákupů na zdejší hlavní třídě rovnoběžné s přímořskou promenádou ve zdejších velkých obchodech s pevnými cenami. Lze zde nakupovat do pozdních večerních hodin.

V Medině se konají i různé festivaly a představení. Z hotelů v Hammametu se sem lze dopravit taxi, místním velmi levným autobusem nebo turistickým vláčkem.

 

 

http://www.hammamet.com/images/sh2_ph8.jpgTÝDENNÍ TRH (suk)V HAMMAMETU

Trh se koná v Cité Riadh každou středu odpoledne a čtvrtek dopoledne.Na trhu se obchoduje se vším možným od ovoce, použitých oděvů až po různé typy suvenýrů. Jeho atmosféru je třeba při pobytu v Hammametu zažít.

 

PROSLULÝ TRH V MĚSTĚ KERAMIKY V NABEULU

Trh se koná v Nabelu každý čtvrtek odpoledne a pátek dopoledne.Tento tradiční trh je známý po širokém okolí a sjíždějí se sem turisté z různých míst. Nabeul je střediskem keramiky.

HAMMAMET - RESTAURACE, KAVÁRNY, NOČNÍ KLUBY

 • AU BON KIF – adresa:  Avenue Marbella, Nabeul - proslulá restaurace v Nabeulu – rybí speciality a výborné plody moře.
 • CHEZ ACHOUR– adresa:   Rue Ali Belhouane, Hammamet - výborná kuchyně – jehněčí a mořské speciality. Lze zde ochutnat typické tuniské jídlo- couscous.
 • POMO D´ORO – adresa:  Port Yasmine, Hammamet Yasmine - Oblíbená restaurace v Hammamet Yasmine s nádherným výhledem na přístav Marina. V menu najdete typické méchoui, grilované ryby.
 • LE BARBEROUSSE – adresa:  Marina Yasmine, Hammamet Yasmine - Luxusní restaurace s typickou středomořskou kuchyní na krásném místě s výhledem na Marinu.
 • LE VOILIER – adresa:  Marina Yasmine, Hammamet Yasmine
 • CAFÉ SIDI BOUHDID  – adresa:   La Médina  Arabe, Hammamet Yasmine - elegantní kavárna s intimní atmosférou – nabízí chutný mátový čaj, kávu, výbornou zmrzlinu. Lze vyzkoušet i vodní dýmku
 • BRAUHAUS LE BERBÈRE – adresa:  Place des Martyrs,Hammamet - příjemný bar v Hammametu, výborné pivo.
 • OASIS CLUB– adresa: Avenue Moncef Bey, Hammamet - noční klub s vynikající hudbou, různé programy.
 • TATOO CLUB – adresa: Avenue Moncef Bey, Hammamet

HAMMAMET – UŽITEČNÉ ADRESY

Regionální úřad pro cestovní ruch

Avenue Taieb M'hiri, Nabeul Avenue Taieb M'hiri, Nabeul
Tél. Tel. 72 286 737 72286737
http://www.hammamet.com/medias/spacer.gifTel.72286800
Fax: 72 223 358 Fax: 72223358

 

Turistická informační střediska:

Hammamet Centrum města

Avenue de la république Avenue republiky
Tel.: 72 280 423

Tel. : 72280423

Hammamet Yasmine Yasmine Hammamet

Hôtel l'Ecrin Hotel l'Ecrin
Tél. Tel. : 72 249 103 : 72249103
Fax : 72 249 062 Fax: 72249062
 

 

Turistické informace / kancelář  cestovního ruchu

Avenue Habib Bourguiba Avenue Habib Bourguiba
8050 Hammamet 8050 Hammamet
Tel : 72 280 423 Tel: 72280423
Fax : 72 650 181 Fax: 72650181

 

Hlavní pošta

Avenue de la République Avenue republiky
Tél. Tel. : 72 280 540 : 72280540

 

Hlavní policejní stanice

Avenue Habib Bourguiba Avenue Habib Bourguiba
Tél. Tel. : 72 280 174 : 72280174

 

Hlavní nádražíPoste de PoliceNádraží

Avenue Habib Bourguiba Avenue Habib Bourguiba
Tél. Tel. : 72 280 079 : 72280079 Avenue Habib Bourguiba Avenue Habib Bourguiba
Tél. Tel. : 72 280 079 : 72280079

 

Noční Lékárna

Avenue de la République Avenue republiky
Tél. Tel. : 72 280 876 : 72280876

 

Civilní ochrana tel.198

Policie  tel.197

Záchranná služba tel.190

 

 

Více než 20 let zkušeností, více než 20 let důvěry.
Copyright 1994-2019 Cestovní kancelář Best Reisen s.r.o.,
       
Integrated Solution by Metabyte Software
Webdesign & Development by NAUSUS s.r.o.