Odlet od:
Návrat do:
Počet nocí:
- - -
Odlet z:
- - -
Destinace:
- - -
Poč. osob:
- - -
Cena :
- - -
Strava :
- - -
Ubytování :
- - -
Profil :
- - -
VYBERTE DÉLKU POBYTU
VYBERTE MÍSTO ODLETU
POČET DOSPĚLÝCH
POČET DĚTÍ OD 2 LET
VYBERTE CENOVÉ ROZPĚTÍ
VYBERTE TYP STRAVOVÁNÍ
VYBERTE TYP UBYTOVÁNÍ
VYBERTE DALŠÍ PARAMETRY
Vyčistit formulář  

13. listopad 2018
NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO TUNISKO PEVNINA A OSTROV DJERBA 2019
Důležitá informace: NOVÁ TURISTICKÁ TAXA PRO DESTINACI TUNISKO pevninu a ostrov DJERBA!!!! V Tunisku... víceTunisko - fakultativní výlety

Chcete-li během své dovolené poznat něco z tuniské historie, krajiny či života místních obyvatel, využijte nabídky fakultativních výletů, které můžete objednat u našeho delegáta během informačních schůzek. Výlety můžete platit v místní měně, tedy v TND, ale také ve volně směnitelných měnách (EURO, USD).

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY-TUNISKO

SAHARA – dvoudenní výlet s plnou penzí, cena cca 2000Kč + příplatky

1.den: Po snídani odjezd klimatizovaným autobusem směrem na jih. Navštívíte římský amfiteátr El Jem (vstup v ceně). Dále budete pokračovat do Matmaty přes Sfax (druhé největší přístavní město země) a přímořskou oázu Gabes. Prohlídka troglodytních berberských obydlí a oběd v nové Matmatě. Odjezd  do oázy Douz, nazývané Bránou Sahary (možnost fakultativní projížďky na velbloudech do saharských dun při západu slunce za příplatek cca 300Kč). Ubytování a večeře ve čtyřhvězdičkovém hotelu.

2.den: Po snídani odjezd brzy ráno do oázy Tozeur přes největší solné jezero v severní Africe Chott El Jerid (krátká zastávka). Možnost fakultativní vyjížďky terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza, (příplatek cca 600 Kč). Cestou prohlídka vodopádů, velkého kaňonu, pohoří Atlas a palmových hájů. Oběd v Gafse. Odjezd do svatého města Kairouan s Velkou mešitu Oqba ibn Nafaa, návštěva mauzolea Sidi Sáhib a dílny na výrobu koberců. Návrat ve večerních hodinách.

 

TUNIS/KARTÁGO/SIDI BOU SAID – celodenní výlet s obědem, cena cca 950Kč

Po snídani odjezd do hlavního města Tunisu, prohlídka starého města Mediny, které je známé úzkými uličkami a arabskými trhy /souky zaplavenými orientálním zbožím. Možnost nákupu suvenýrů v Medině nebo procházka po moderní třídě Avenue Habib Bourguiba. Oběd v restauraci v přímořské části La Goulette. Po obědě návštěva Kartága, lázní Antonia Pia (třetí nejrozsáhlejší římské lázně na světě). Následuje pahorek La Byrsa s katedrálou svatého Ludvíka, návštěva muzea (vstup v ceně). Zastávka v romantické modrobílé vesničce Sidi Bou Said, nazývané též tuniským Saint Tropez. Strmá hlavní ulice vede kolem galerií a obchůdků se suvenýry ke kavárně Café des Nattes, jež je patrně nejznámější tuniskou kavárnou. Možnost návštěvy muzea tradičního umění za příplatek cca 40 Kč, mátový čaj v ceně. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

 

ZULU FRIGUIA - půldenní výlet s večeří a nápoji, cena cca 1100Kč

Program začíná hodinovou prohlídkou zoologické zahrady Friguia. Po prohlídce následuje přesun na folklorní večer spojený s tradiční tuniskou večeří. O program se v průběhu večeře stará africký kmen Zulu, který předvede tradiční kmenové tance s vlastním hudebním doprovodem. Nebude chybět ani šaman či břišní tanečnice.

 

ZOO FRIGUIA - půldenní výlet, cena cca 600Kč

Prohlídka krásné zoologické zahrady o rozloze 36 hektarů s více než 400 druhy zvířat.

MEDINA EZZAHRA – celovečerní program s večeří a nápoji, cena cca 1200Kč

Typická tuniská večeře s velkolepým folklorním programem plným fakírů, břišních tanečnic a jezdců na arabském koni. Poté laserová show o historii Tuniska.

 

CAP BON - celodenní výlet s obědem, cena cca 1000Kč

Po návštěvě tradičních trhů v Nabeulu odjezd do byzantské pevnosti v Kelibii se zbytky punského sídliště. Prohlídka muzea v Kerkouanu, lázní v Korbousu, jeskyní v Haouarii, ochutnávka vína.

 

KAIROUAN – EL JEM - celodenní výlet s obědem, cena cca 950Kč

Návštěva svatého města Kairouan: zastávka u Aghlábovských nádrží, prohlídka Velké mešity Oqba ibn Nafaa (o svátcích uzavřeno), procházka Medinou, návštěva dílny na výrobu koberců a mauzolea Sidi Sáhib. Po obědě návštěva římského amfiteátru El Jem se zachovalým římským koloseem z poloviny 3. St. n. l., třetím největším svého druhu v římském světě. Po prohlídce návrat zpět do hotelu .

 

BALADA NA MOŘI – tříhodinová plavba, cena cca 600Kč

Romantická plavba pirátskou lodí po širém moři se zastávkou na koupání. Možnost chytání ryb. 

 

KARAVANA – tříhodinový výlet, cena cca 600Kč

Projížďka na velbloudech nebo v kočáru taženém oslem v prostředí kaktusové plantáže, olivových stromů a palmových hájů. Zastávka v berberském obydlí s ochutnávkou arabského chleba, domácího mátového čaje a ovoce (kaktusové plody).

 

Děti ve věku 2 – 12 let sleva 50%.

Programy a ceny výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit. Aktuální nabídku fakultativních výletů najdete na informačních nástěnkách CK Best Reisen v prostorách recepce hotelu. Podmínkou pro uskutečnění výletu je minimálně 6 přihlášených klientů.

Více na: www.bestreisen.cz

 

Více než 20 let zkušeností, více než 20 let důvěry.
Copyright 1994-2019 Cestovní kancelář Best Reisen s.r.o.,
       
Integrated Solution by Metabyte Software
Webdesign & Development by NAUSUS s.r.o.