Marathon

ŘECKO, ostrov Rhodos

Cena od18 790 Kč
 • Popis a poloha

  Oblíbený hotel po částečné rekonstrukci ležící v malebném prostředí obklopeném přírodou v letovisku Kolymbia. Je vhodný pro všechny věkové kategorie. Možnost využití autobusové linky do města Rhodos, zastávka v blízkosti hotelu.

  Poloha:

  • 20 km od města Rhodos
  • 25 km od města Lindos
  • 35 km od letiště

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • hlavní restaurace, lobby bar, snack bar u bazénu
  • WiFi připojení k dispozici zdarma
  • knihovna, obchod se suvenýry

  Pokoje

  • standardní pokoj s možností až dvou přistýlek
  • čtyřlůžkové pokoje s manželskou postelí a palandami
  • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, lednička, telefon, bezpečnostní schránka
  • WiFi připojení zdarma
  • balkón

  Pláž

  • písečno-oblázková pláž je vzdálena 300 metrů od hotelu
  • lehátka a slunečníky za poplatek

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma)
  • billiard, stolní tenis, šipky
  • fitness centrum, zábavní večery

  Stravování

  All inclusive, které zahrnuje:

  • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  • 11:00 - 12:30 občerstvení (pizza, slané koláče, sendviče)
  • 16:00 - 17:30 čaj, káva, občerstvení
  • 10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

  Pro děti

  • bazén, hřiště

  Cena zahrnuje

  Letištní a bezpečnostní taxu, palivový poplatek a emisní příplatek, letenku tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění a pobytovou taxu 3 EUR / pokoj a noc, hradí se na recepci hotelu.

  • Rozloha: 1 400 km2
  • Hlavní město: Rhodos
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 50 minut
  • Časový rozdíl: + 1 hodina oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: Pro občany ČR platí bezvízový styk. V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna.
  • Největší město:

  Popis

  Není těžké přijít na to, proč je Rhodos tolik oblíbenou prázdninovou destinací. Na tomto krásném ostrově Vás okouzlí hornatá a zelená krajina s citrusovými a olivovými háji, původní vesničky podél pobřeží, fantastické pláže a zátoky s křišťálově průzračnou vodou. Díky své poloze se navíc Rhodos pyšní největším počtem slunečního svitu v celém Řecku. Není divu, podle řecké mytologie je Rhodos ostrovem boha slunce Helia. Na jeho počest zde stál kdysi v Mandraki, dnešní přístav luxusních jacht, jeden ze sedmi divů světa, Rhodský kolos, 32 metrů vysoká bronzová socha Hélia. 

  Ostrov ve tvaru delfína má mnoho památek z různých historických období, vystřídali se tu Římani, Peršani, Turci, Arabové, Byzantci, avšak největší stopu zde bezpochyby zanechal rytířský řád Johanitů. Pokud Vaše kroky povedou na tento ostrov blaženosti, čeká Vás směs starobylých kultur, antické a středověké památky, nádherné pláže, řecká pohostinnost a pestrá zábava.

  Východní pobřeží ostrova lemují písečné pláže. Na západním pobřeží jsou pláže spíše oblázkové a vane zde vítr, který je vhodný pro provozování vodních sportů. 

  Řecko, to je také výborná kuchyně - musaka, souvlaki, olivy, gyros... a samozřejmě řecký salát. Ať už jste v hlavním městě Rhodosu nebo v malé vesničce na venkově, udělejte si čas a zajděte do některé ze zdejších útulných taveren, kde podávají tato fantastická jídla. 

  Ostrov měl a stále má strategickou polohu mezi třemi světadíly – Evropou, Asií a Afrikou. Proto se stal významnou obchodní křižovatkou.

  Letoviska

  Afandou

  Vesnička Afandou leží 20 km od hlavního města Rhodos. Je známá díky své dlouhé písečno-oblázkové pláži. Je to ideální místo pro prožití klidnější dovolené. V městečku jsou taverny, bary a obchůdky.

  Faliraki

  Faliraki je nejoblíbenějším a nejrušnějším letoviskem na Rhodosu. Jeho pláž je dlouhá více než 5 kilometrů a v místě najdete vše, co byste mohli chtít. Plážová zábava, mělké vody, bary, noční kluby, restaurace, vodní sporty, hotely a byty k pronájmu; toto je místo na Rhodosu, pokud hledáte trochu všechno, ale raději nezůstanete ve městě Rhodos. Faliraki je jako jedem velký lunapark s obrovským, mnohonárodnostním davem, který se neúnavně honí za potěšením, dnem i nocí. Ráno na slavné pláži s pruhovanými slunečníky, v noci v úzkých uličkách se všemi svými bary, kluby, kavárnami, řetězci rychlého občerstvení a restauracemi. Na pláži Faliraki najdou návštěvníci působivý zlatý písek, malé kameny a oblázky. Různé části pláže jsou velmi dobře organizované s mnoha trendy plážovými bary. Občas jsou části pláže před některými hotely vyhrazeny pouze pro jejich hosty.

  Ialyssos a Ixia

  Pokud chcete prožít klidnou a pohodovou dovolenou, ale přesto blízko města Rhodos, Ialyssos a Ixia jsou ideální letoviska, vzdálená v docházkové vzdálenosti. Letoviska jsou perfektní volbou pro milovníky vodních radovánek, zejména windsurfingu nebo kitesurfingu. Večer se můžete procházet po promenádě podél moře a vychutnat si tak pravou dovolenkovou atmosféru.

  Kalithea

  Klidné lázeňské městečko s termálními prameny, které bylo postaveno v italském stylu. Leží nedaleko velkých letovisek. Je situováno u menších písečných zátok a skalnatých zálivů. Na vrcholu kopce stojí klášter, který poskytuje krásný výhled na město Rhodos, které je vzdálené 10 km.

  Kiotari

  Malá rybářská vesnička ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova. Za poslední roky zde vyrostly moderní hotely, avšak letovisko si zachovalo svoji útulnou atmosféru. Zdejší pláže jsou převážně oblázkové.

  Kolymbia

  Oblíbené letovisko s moderními hotely a 2 km dlouhou hlavní třídou, která je lemovaná eukalyptem. Leží na východním pobřeží ostrova na půli cesty mezi hlavním městem Rhodos a historickým městečkem Lindos. Je zde několik pláží, většinou písečných či písečno-oblázkových, které však nejsou tak přeplněné, jako sousední pláž ve Faliraki. Letovisko je vhodné spíše pro strávení klidné dovolené v páru nebo s rodinou. Je také dobrým výchozím bodem pro podnikání výletů po ostrově.

  Koskinou

  Dveře domu natřené živými barvami, vyrobené ze dřeva nebo železa, s vyřezávanými nebo leptanými vzory. Malé zahrady s dlážděnými podlahami skryté za dveřmi dvora. Vesnička Koskinou na Rhodosu je proslulá svou jedinečnou mozaikou barev.

  Lardos

  Klidné letovisko rozprostírající se kolem stejnojmenné písečno-oblázkové pláže. Uličky v centru městečka lemují obchody s různým zbožím, suvenýry a rhodskou keramikou. Naleznete tu také taverny s výbornou řeckou kuchyní a muzeum místního folklóru. Na vrcholku kopce se nachází zřícenina hradu.

  Lindos

  Chcete-li vidět, jak to na ostrově Rhodos vypadalo před mnoha staletími, musíte navštívit přístavní městečko Lindos. Leží na skále poseté křídově bílými domky. Jedná se o velmi atraktivní letovisko, jehož obliba každoročně stoupá. Lindos je turisticky vyhledávaný právě díky středověké pevnosti a starověké akropoli s chrámem Athény Lindské, ke které se dostanete pěšky nebo na hřbetě osla. Zdejší pláže jsou písečné s příměsí oblázků a místo je ideální pro strávení klidnější dovolené.

  Rhodos Town

  Dnešní město Rhodos s 2400letou historií zapůsobí a fascinuje své návštěvníky. Jeho středověký aspekt, opevněný za působivou zdí, harmonicky splývá s rafinovaným, kosmopolitním vzduchem moderního letoviska s luxusními hotely, širokými cestami, bohatými obchodními obchody a nabízí jednu z nejrozvinutějších infrastruktur cestovního ruchu v Řecku. Město Rhodos, které se nachází na severu ostrova, se nabízí toužebným očím návštěvníků, kteří nemohou odolat úžasu středověkých hradeb a strážních věží obklopujících kostely, paláce, sídla a sídla staré čtvrti a novodobých budov tvořících panorama jednoho z nejrušnějších a nejlákavějších měst ve Středomoří. Při plavbě do Mandraki, bezpochyby nejmalebnějšího ze tří přístavů ve městě, ve kterém naleznete zejména luxusní jachty, uvidíte na obou stranách vchodu do přístavu dva jeleny, hrdě hledící dopředu; tyto dvě bronzové podobizny tam stojí ve vzpomínkách na milovaná zvířata, kterých bylo na tomto ostrově kdysi dost, a to natolik, že se staly znakem Rhodu.

  Zajímavá místa

  Petaloudes – údolí motýlů

  Údolí motýlů je úzké, asi 5 km dlouhé zelené údolí u vesnice Epano Kalamon v obecní jednotce Petaloudes, jež se nachází v severní části ostrova Rhodos. Petaloudes Valley (údolí motýlů) je domovem tisíců motýlů přástevníků kostivalových, které na toto místo láká od července do září specifická vůně stromů ambroní.

  AquaWorld Faliraki

  Mořské akvárium AquaWorld Faliraki na ostrově Rhodos seznamuje návštěvníky s životem v mořích prostřednictvím mnoha akvárií, ukrývá malé muzeum a především zachraňuje zraněné (či odložené) živočichy, které vrací zpátky do jejich přirozeného prostředí. AquaWorld Faliraki láká milovníky podmořského života k návštěvě ve Faliraki, nejznámějším letovisku celého ostrova. Najdete ho v jedné z hlavních ulic Leof. Kallitheas, asi 400 metrů od pobřeží Středozemního moře. K vodnímu parku Water Park Faliraki je to odsud jenom pár minut jízdy autem.

  Kamiros

  Archeologické naleziště Kamiros leží na severozápadním pobřeží Rhodosu. Dnes je oblíbeným cílem návštěvníků ostrova, kteří sem cestují za poznáním historie. Ročně jich tímto místem projdou tisíce. Rozkládá se přímo na pobřeží kousek od městečka Kalavarda. Od hlavního města ostrova je vzdáleno asi 30 kilometrů jihozápadním směrem. V místě dnešního archeologického naleziště se dříve ve třech úrovních rozkládalo antické město. Na kopci se nacházela akropole s chrámovým komplexem, domy většiny obyvatel byly v údolí a zde se nacházel i dórský chrám zasvěcený bohu Apollónovi. Dokonce známý Homér opěvoval v Iliadě místní keramické výrobky jako „hliněnou pokladnici“. Roku 226 př. n. l. bylo město zničeno zemětřesením, poté obyvateli znovu obnoveno, ale po dalším zemětřesení v roce 142 př. n. l. už zůstávají jen ruiny, které dnes můžete na své dovolené na Rhodu navštívit. Akropole Kamiros byla objevena v letech 1852 až 1864.

  Philerimos

  Archeologický areál Philerimos (Filerimnos), jehož srdce tvoří klášter Panagia. A především nezapomenutelná, kamenitá stezka pod stínem stromů Via Dolorosa (trasa mučednictví). Vede vedle monastýru, skládá se ze 134 „kroků“, symbolizujících Kristovo utrpení pomocí měděných rytin či oltářů, a zakončuje ji kříž o výšce 18 metrů. Po točitém schodišti se jeho vnitřkem dostanete na horizontální část, odkud se odkrývá panoramatický výhled na celý ostrov, obzvláště nádherný při západu slunce. Malebný kopec Philerimos na severozápadě Rhodu dosahuje nadmořské výšky 260 metrů. Vypíná se nad rekreačními letovisky Ialysos a Kremasti, mezi metropolí Rhodos a mezinárodním letištěm Diagoras. K břehům Středozemního moře to odsud jsou vzdušnou čarou 2,5 kilometru, do vyhlášeného akvaparku Water Park Faliraki je to asi 25 minut jízdy autem. Původně stála na kopci Philerimos akropole Ialysos a starověký chrám Athény. V 5. století byl přetvořen na křesťanský chrám, z něhož se do současnosti dochovala pouze křtitelnice. Nový církevní komplex postavili rytíři a za svou dnešní podobu vděčí italským archeologům. Součást klášterního komplexu Panagia tvoří kamenný gotický kostel Panagia Philerimos a malý podzemní kostel svatého Jiří ze 14. století. Můžete zde obdivovat vzácné fresky, kašnu o stáří 3 tisíce let či kopii podivuhodné historické ikony Panny Marie Philerimoské (dnes umístěné v Černé Hoře).

 • Večerní staré město Rhodos

  • Pojeďte s námi na výlet do historie. Začínáme ve slavném přístavu Mandraki, kde stál světoznámý rhódský kolos – jeden ze sedmi divů světa. Na starověké akropoli vrcholku Monte Smith objevíme stadion, gymnasium a odeon olympijského atleta Diagorase. Poté vstoupíme branou L´Amboise do Starého města, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Objevíte tajemství Johanitských rytířů. Během komentované procházky uvidíte nádhernou Sulejmanovu růžovou mešitu, Sokratovu ulici, Palác Velmistrů, Rytířskou ulici, Johannitský špitál a Hippokratovo náměstí. Na závěr volný čas k individuální procházce ( cca 2 hodiny). Odjezd z města ve večerních hodinách. Staré město Rhodos je románem tisíce příběhů.
   40 EUR
   za osobu

  Nejkrásnější pláže ostrova Rhodos

  • Celodenní lodní výlet. Začátek výletu v 9:00 a návrat do přístavu Mandraki v 17:30. Výlet není fyzicky náročný a je vhodný i pro nejmenší děti. V ceně výletu je oběd na lodi (nápoje nejsou zahrnuty). Během výletu navštívíte čtyři nejkrásnější pláže Rhodosu plný koupání, šnorchlování a oddechu s obědem přímo na palubě! Vyplujeme ráno z proslulého přístavu Mandraki a míříme na jih podél východního pobřeží. Pohodová loď Triton nebo Glaros zakotví během plavby při pláži a Vy si můžete bočními schůdky sestoupit do moře. Loď nezastavuje na žádné z pláží a koupání je možné pouze z lodi. Postupně objevíme pláže Antonyho Quinna, dále pokračujeme na nejkrásnější pláž ostrova, Tsambiku. Nasleduje Traganou u Afantou Beach. Poslednou zastávkou je zátoka Kalithea.
   50 EUR
   za osobu

  Lindos

  • Celodenní lodní výlet, který začíná vyplutím v 9 hodin a návratem v 17:45 do přístavu Mandraki. Výlet není fyzicky náročný a je vhodný i pro děti. Možnost zakoupení občerstvení na lodi, nápoje nejsou v ceně výletu. Celodenní lodní výlet s koupáním a návštěvou toho nejkrásnějšího místa na ostrově Rhodos – města Lindos. Vyplujeme ráno z proslulého přístavu Mandraki a míříme na jih podél východního pobřeží. Pohodová loď Triton nebo Glaros zakotví během plavby na proslulé pláži Antony Quinn, kde budete mít možnost zchladit se a tím tak ochutnat krásu východního pobřeží, které je omývané Středozemním mořem. Po koupání pokračujeme dále po východním pobřeží, okolo poledne zakotvíme v přístavu města Lindos, kde budete mít 3 hodiny volného času na prohlídku antického města Lindos, nákupy suvenýrů, oběd a koupání na pláži. Při zpáteční plavbě zastavíme na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Tsambika.
   45 EUR
   za osobu

  Horolezení a slaňování

  • Odpolední výlet vhodný pro začátečníky i pokročilé a děti od 8 let. Je vyžadována fyzická zdatnost. V ceně výletu je zapůjčení lezeckého vybavení, fotky, video a malé občerstvení. Nechcete trávit klasickou dovolenou válením se u bazénu nebo u moře? Pojďte zažít trochu adrenalinu a odneste si výjimečný zážitek, který Vám budou ostatní závidět. Veškeré lezecké vybavení Vám zapůjčíme, proškolíme Vás a lezete. Horolezení je vhodné od úplných začátečníků až po absolutní profíky. Množství tras s různou obtížností vám nabízí možnost otestovat vlastní limity a šanci posunout svoje hranice. Slaňování z 35 metrové jeskyně je zážitek pro všechny, kteří mají rádi adrenalin. Odměnou vám je dechberoucí výhled na zátoku Anthony Quinn a Ladiko Bay. Ti největší šťastlivci mohou zahlédnut i delfíny.
   60 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání