Hilton Doha

KATAR, Doha

Cena od30 490 Kč
 • Popis a poloha

  • 1 km od turistického centra města Doha
  • 1 km od známého obchodního střediska City Centre Mall
  • 1 km od stanice metra
  • 16 km od letiště

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • lobby bar, bar u bazénu, sport bar
  • hlavní restaurace, restaurace na pláži, japonská restaurace
  • restaurace s kuchyní z tahiti
  • kadeřnictví, čistírna, obchody
  • WiFi připojení je k dispozici zdarma

  Pokoje

  • Standardní pokoj (Guest room) s možností jedné přistýlky 
  • většina pokojů má výhled na moře
  • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, kávovar, lednička, bezpečnostní schránka zdarma
  • WiFi připojení je k dispozici zdarma

  Pláž

  • hotel leží u soukromé písečné pláže Al Dafna
  • lehátka, slunečníky a osušky jsou k dispozici zdarma

  Sport, zábava a wellness

  • dva venkovní bazény se sladkou vodou
  • lehátka, slunečníky a osušky jsou k dispozici zdarma
  • fitness centrum, pára, sauna, jacuzzi, masáže
  • billiard, vodní sporty na pláži
  • golfové hřiště 2 km od hotelu

  Stravování

  • snídaně, polopenze (možnost výběru snídaně s obědem nebo snídaně s večeří), plná penze formou bufetu 

  Pro děti

  • bazén, hřiště

  Cena zahrnuje

  Leteckou přepravu v optimální knihovací třídě včetně všech poplatků, transfer do/z hotelu, ubytování s vybraným stravováním, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění.

  Poznámka

  Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě na přímé lince společnosti Qatar Airways. Konečná cena se může lišit a je stanovena individálně v době poptávky. Do Kataru lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu. 

  • Rozloha: 11 437 km2
  • Hlavní město: Doha
  • Měna: Katarský rijál / QAR. 1 QAR = cca 6 Kč.
  • Doba letu z ČR: 6 hodin
  • Časový rozdíl: v zimním období +2 hodiny, v letním období +1 hodiny
  • Cestovní doklady: Cestovní pas platný ještě 6 měsíců po návratu. Čeští občané cestující do Kataru za účelem turistiky, jejichž plánovaný pobyt na území Kataru nepřesáhne 90 dnů, obdrží po příjezdu zdarma tzv. „on arrival visa“, která mohou být vydaná jako jedno vstupová s dobou pobytu 30 dnů nebo jako více vstupová s dobou pobytu 90 dnů. S platností od 1. 2. 2022, je potřeba mít před příjezdem do Kataru uzavřeno základní zdravotní pojištění (50 QAR) u jedné z pojišťoven schválených Ministerstvem veřejného zdraví, které kryje: - případy nouzového léčení do výše 150. 000 QAR po dobu pobytu a na celém území Kataru - případy nouzového ošetření (převoz do nemocnice v rámci Kataru a evakuace do země původu) do výše 35.000 QAR - případy nákazy nemocí Covid 19 (léčba nakažených a karanténa osob potvrzených na Covid 19) - náklady na karanténu jsou vyčísleny na 300 QAR na den - případy repatriace v případě smrti (musí pokrývat 10.000 QAR)
  • Vízum:
  • Největší město: Doha

  Popis

  Katar je malá, ale dynamická země nacházející se v Arabském zálivu, známá svou jedinečnou směsí starověké kultury a moderny. Je domovem prosperující ekonomiky se silným zaměřením na technologie, vzdělávání a inovace.

  Návštěvníci mohou zažít tradiční způsob života země prostřednictvím muzeí, galerií a kulturních akcí. Katar je také známý svými prvotřídními restauracemi a nákupními možnostmi, úžasnou architekturou a krásnou přírodní krajinou. Celkově je Katar jedinečnou a vzrušující destinací, která nabízí fascinující spojení tradice a modernosti, díky čemuž je nutnou destinací na Blízkém východě.

  S více než 583 km velkolepého pobřeží, teplými vodami Perského zálivu a celoročním slunečním svitem není divu, že se tato jedinečná destinace stane cílem nezapomenutelných plážových zážitků.

  Letoviska

  Doha

  Kombinace tradičního katarského umění a kultury a ultramoderní architektury a příležitostí činí z tohoto blízkovýchodního města fascinující destinaci. Doha, hlavní město Kataru, začalo jako kmenová přístavní osada v pouštní zemi s potápěním s perlami, rybolovem a mořským obchodem. Když se v zemi rozvinul ropný průmysl, Doha zahájila rychlou cestu modernizace. Je to fascinující město, které zachovává tradice umění, náboženství a trhů spolu s působivou architekturou a technologickými investicemi. Modernizace při zachování tradic je součástí dlouhodobého plánu země, Katarské národní vize 2030. Projděte se po krásném pobřeží Dohy a prohlédněte si oba aspekty města. Na pobřeží se setkáte s potápěči, kteří z moře loví perly, ve vnitrozemí uvidíte panorama moderních výškových budov. Muzeum islámského umění vyčnívající nad zálivem vystavuje 14 století fascinujícího umění z Kataru i odjinud. V rušných uličkách Souq Waqif zažijete tradiční tržiště s poklady Středního východu. Nakupujte koření, ochutnejte místní jídla, pozorujte sokolnictví a procházejte umělecké galerie. Nedaleké Národní muzeum Kataru s futuristickým tvarem pouštní růže poskytuje pohledy na minulost, současnost a budoucnost národa.

  Zajímavá místa

  Závodiště a stáje Al Shaqab

  Na místě dnes již zaniklého legendárního hřebčína stojí moderní dostihové závodiště a stáje Al Shaqab. V nich se dosud chová krásný arabský kůň, který byl vždy nedílnou součástí kultury místních beduínských kmenů, prapředků současných Katařanů. Jezdecký areál Al Shaqab Horse Racing Academy se rozkládá na severozápadním okraji katarské metropole Doha ve čtvrti Al Rayyan. Severním směrem na něj navazuje technologický komplex Qatar Foundation, západně od něj leží golfové hřiště Qatar International Golf Club a arabské muzeum moderního umění Mathaf.

  Nákupní galerie City Centre Mall

  Obchodní centrum City Centre Mall patří k nejstarším a nejoblíbenějším místům velkých nákupů v Doha. Na ploše kolem 140 tisíc metrů čtverečních v něm najdete vše potřebné od potravin přes suvenýry a po zábavu. Nákupní středisko City Centre Mall vyrostlo přímo uprostřed obchodní čtvrti West Bay asi 7 kilometrů od centra katarské metropole. Daleko to z něj není na umělé souostroví Perla ani do vyhlášeného Muzea islámského umění. Obchodní komplex City Centre Mall zahrnuje 370 prodejen. Nechybí restaurace, kavárny, parkoviště a další služby. V nákupní galerii City Centre Mall, propojené s luxusními hotely Shangri-La, Rotana a Merweb, najdete i dětský zábavní areál Fun City a ohromné multikino Grand Cinema. Otevřeno je denně vždy minimálně od 10 do 22 hodin.

  Poušť

  Velkou část Kataru zabírá pravá, nefalšovaná poušť. Má plochý charakter a pokrývá ji písek. Říká se jí Katarská poušť a dosahuje plochy kolem 10 tisíc kilometrů čtverečních, tedy jenom o něco méně než celý stát. Celistvost Katarské pouště narušují pouze silniční a dálniční tahy, města (především rozlehlá metropole Doha) a v poslední době stále častěji též zemědělské oázy. Na jihu na Katarskou poušť navazuje jedna z největších světových písečných pouští Rub al-Chálí (rozloha 650 tisíc kilometrů čtverečních). Táhne se přes Saúdskou Arábii až do Spojených arabských emirátů, Ománu a Jemenu. Do Katarské pouště se určitě vydejte alespoň na jeden z řady zajímavých výletů. Některé z nich jsou adrenalinové (terénními vozy), jiné rodinné (na velbloudech) a mnohé se zaměřují na poznání katarských kulturních, přírodních a historických památek. Navštívit tak můžete starověkou pevnost Al Zubarah (UNESCO), národní park Umm Tais nebo filmové město Zikreet.

  Khawr al Udayd

  V Kataru se mu říká „vnitřní moře“, ve skutečnosti je Khawr al Udayd (Khor al Adaid či Chor al Adaid) rozlehlá laguna zásobovaná vodami Perského zálivu. Svou romantickou krásou, opuštěností a čistotou začíná v poslední době přitahovat čím dál více turistů. Khawr al Udayd se nachází v jihovýchodním katarském regionu Al Wakrah zhruba 60 kilometrů od metropole Doha a svým jižním okrajem vytváří hranici se Saúdskou Arábií. Jeho rozloha dosahuje ve dvou hlavních jezerech přibližně 100 kilometrů čtverečních a od mořského ústí se modrá až 35 kilometrů ve vnitrozemí. Do západní části spletitého systému zasahuje území vojenské základny.

  Muzeum islámského umění

  Seznamte se s jedinečnými sbírkami ze 7. až 19. století v katarském Muzeu islámského umění. Výjimečnou stavbu kombinující prvky pískového hradu, stupňovité pyramidy a maurského paláce navrhl proslulý čínsko-americký architekt Ieoh Ming Pei. Muzeum islámského umění poutá pozornost už svou originální polohou na umělém poloostrově mezi tradičním přístavištěm a moderním přístavem Doha Port, přímo u břehů Perského zálivu. Zároveň poblíž končí pobřežní promenáda Corniche. Do centra města to je odsud jenom několik minut. Pětipatrové Muzeum islámského umění se veřejnosti otevřelo v roce 2008. Ukrývá dočasné a stálé galerie, obchod se suvenýry, knihovnu, kavárnu, restauraci, učebny i sál pro 200 diváků. Depozitáře muzea zahrnují na 5 tisíc sbírkových předmětů. Najdete mezi nimi keramiku, šperky, textilní a kovové výrobky, rukopisy, dřevořezby a sklo ze tří kontinentů (Španělsko, Egypt, Írán, Irák, Turecko, Indie a Střední Asie). Vstup do Muzea islámského umění je zdarma.

  Perla - umělý ostrov

  Pokud jste slyšeli o umělých ostrovech v Dubaji, vězte, že stejné rostou i v Kataru. Nejznámější z nich se jmenuje Perla. Vznikl v jedné z vyhlášených katarských potápěčských lokalit a svým vzhledem (při pohledu z letadla) připomíná řetězec perel. Umělý ostrov Perla se rozkládá jen malý kousek od pobřeží hlavního města Doha v oblasti západní Bay Lagoon. Do centra s Muzeem islámského umění je to odsud asi 12 kilometrů. Nejbližší stanice metra Legtaifiya (červená linka) se nachází v docházkové vzdálenosti. Umělý ostrov Perla, projektovaný od roku 2004, vás udiví svou velikostí, koncepcí i architekturou. Má rozlohu téměř 4 kilometry čtvereční a obývá ho kolem 40 tisíc lidí. Po celkovém dokončení, které spolyká nejméně 15 miliard dolarů, poskytne přes 32 kilometrů nového pobřeží a na 18 tisíc bytových jednotek. Jedná se o členitý ostrov se třemi velkými vnitřními zálivy kruhovitého tvaru (Marsa Arabia, Viva Bahriya a Porto Arabia). Nad každým z nich ční několik desítek obytných mrakodrapů. Specialitou se má stát čtvrť Qanat Quartier, kopírující největší atrakce Benátek včetně kanálů, náměstíček a mostu Rialto. Na Perle najdete i desítky gastronomických podniků všech kategorií, luxusní obchody a butiky, pláže, kina a zábavní park Megapolis.

  Zubarah

  Archeologické naleziště Zubarah (též Al Zubarah či Az Zubarah) je od roku 2013 součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zahrnuje opevněné město, přístav, mořský kanál, stínicí systém a především dvojici starobylých pevností Qal‘at Murair a Fort Zubarah. V okolí také žije 48 druhů ryb, 40 druhů měkkýšů, 17 druhů plazů a 170 druhů členovců. Zubarah se nachází v regionu Al Shamal na severozápadě Kataru. Je to u břehů Perského zálivu asi 105 kilometrů od metropole Doha. Za jasného počasí jsou odsud vidět břehy nedalekého státu Bahrajn. Původně v 18. a 19. století ve městě Zubarah fungoval velký a bohatý přístav, ve kterém přebývalo 6 až 9 tisíc obyvatel kmene Al Bin Ali. Do současnosti dochované trosky zabírají plochu asi 400 hektarů. Momentální podoba pevnosti Zubarah klasického konceptu se čtvercovým půdorysem, šikmými stěnami a čtveřicí rohových věží vznikla v roce 1938. Ke zdejším typickým stavbám patří také tradiční domky z pouštního vápence a hlíny. Při výletu do těchto míst se zajeďte podívat i do blízkého městečka Al Shamal s malou pevností Ath Thaqab a starou mešitou.

Poloha hotelu

Vyhledávání