Cena zájezdu a příplatky

Cena zájezdu:

Cestovní kancelář Best Reisen uvádí vždy konečnou cenu zájezdů.

Pokud není uvedeno u konkrétního zájezdu jinak, konečná cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou přepravu tam i zpět

 • letištní a bezpečnostní taxu, palivový a emisní příplatek

 • transfery v destinaci z letiště do místa ubytování a zpět

 • ubytování s příslušným objednaným stravováním

 • služby česky nebo anglicky hovořícího delegáta (v některých destinacích místního zástupce CK)

 • zákonné pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/1999 Sb., zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu, ve znění pozdějších předpisů

Konečná cena zájezdu nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění, které můžeme zajistit svým klientům výhodně ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa

 • Případné vízum

 • Pobytové taxy a obdobné poplatky, jsou-li v dané destinaci vybírány

 • Volitelné nepovinné příplatky (např. příplatek za pokoj s výhledem na moře, fakultativní výlety, pronájem auta, atd.)

   

Pro určení ceny zájezdu je rozhodující počet nocí strávených ve vašem ubytovacím zařízení. Nocí se rozumí poskytnutí ubytování v době od 14.00 hodin do 10.00 hodin následujícího dne, i když noc nebyla čerpána v plném rozsahu.

Povinné taxy v destinacích:

ŘECKO
V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného hotelu. V 5* hotelu taxa činí 4 EUR / pokoj / noc, ve 4* hotelu 3 EUR / pokoj / noc, ve 3* hotelu nebo v kategorii nižší 1,5 EUR / pokoj / noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna.

TUNISKO
V celém Tunisku (včetně ostrova Djerba) je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvijí od kategorie ubytovacího zařízení. V 5* a 4* hotelu činí 3 TND / osoba / noc, ve 3* hotelu 2 TND / osoba / noc. U pobytů do 7 nocí je účtován skutečný počet nocí, u pobytů 7 nocí a více je účtováno 7 nocí. Taxu platí pouze osoby starší 12 let včetně. Upozorňujeme, že výše taxy může být během sezóny změněna.

MALTA
Na Maltě je účtována městská taxa, kterou hradí každý klient, a to 0,50 EUR / osoba nad 18 let za noc, max. 5 EUR. Tato městská taxa se platí na recepci hotelu.

MADEIRA
Městskou taxu, která je účtována v některých hotelech, hradí každý klient, a to 1 EUR / osoba / noc, max. 5 EUR. Tato městská taxa se platí na recepci hotelu.

ŠPANĚLSKO
Ve Španělsku je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (cca 0,55–2,2 EUR / osoba / den) a během sezóny může být změněna.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY
V emirátech Dubai, Ras Al Khaimah a Abu Dhabi je vybírána povinná pobytová taxa. Výše taxy se liší dle kategorie hotelu a typu pokoje a je splatná v destinaci na hotelové recepci. Výše pobytové taxy v 5* hotelu je v rozmezí 15–40 AED / pokoj / noc, ve 4* hotelu 15–30 AED / pokoj / noc, ve 3* hotelu 10–30 AED / pokoj / noc.

Případné změny naleznete na www.mzv.cz

Návrat na přehled informací