Samos-Turecko / pobytově-poznávací

ŘECKO, ostrov Samos

Cena od22 990 Kč
 • Popis a poloha

  Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka, poznejte jeho nejzajímavější místa a navštivte věhlasný Efez v Turecku.

  PROGRAM:

  1. den: v ranních hodinách odlet z Prahy na Samos, přivítání, volný program, ubytování a večeře v hotelu Kerveli Village 4*, kde je zajištěn nocleh po celou dobu pobytu.

  2. den: po snídani celodenní okruh ostrovem. Návštěva kláštera Megali Panagia, zastávka v keramickém obchodě ve vesnici Koumaradei, zastávka v Potami, pokračování do starého města Karlovasi (volno na oběd, není zahrnut v ceně), zastávka ve výrobně olivového oleje. Odpoledne návrat do hotelu.

  3. den: Volný den.

  4. den: Po snídani odjezd do přístavu v Pythagorionu, po pasové kontrole následuje dvouhodinová plavba do tureckého města Kusadasi. Následuje autobusový transfer do Efesu, dávného velkoměsta iónského Řecka v Malé Asii. V areálu uvidíte nejimpozantnější archeologická naleziště starověku. Uvidíte Odeon, Trojskou fontánu, parní lázně Scholastica, Hadrianův palác a Celsiovu knihovnu. Neujde vám ani největší divadlo starověku s kapacitou 24 tisíc míst. Po návštěvě Efesu následuje volno na oběd (není zahrnut v ceně) a volný čas na nákupy v Kusadasi. Před večeří návrat na ostrov Samos.

  5. den: Volný den.

  6. den: Po snídani půldenní výlet do městečka Kokkari a hlavního města Samos s návštěvou vinařského muzea s ochutnávkou. Volný čas na oběd, návrat do hotelu.

  7. den: Volný den.

  8. den: Ráno odjezd na letiště a návrat domů.

  Vybavení hotelu

  Ubytování po celou dobu pobytu je zajištěno v hotelu KERVELI VILLAGE 4*. Jedná se o menší hotel zasazený do krásné zahrady v těsné blízkosti oblázkové pláže. V hotelu je k dispozici venkovní bazén a půjčovna kol. U bazénu jsou lehátka a slunečníky k dispozici zdarma. Sestup z hotelu na pláž je po schodech.

  Pokoje mají vlastní sociální zařízení, fén, TV se satelitním příjmem, telefon, balkón nebo terasa, za poplatek sejf a lednička.

  Stravování

  Polopenze (snídaně a večeře).

  Cena zahrnuje

  Leteckou přepravu přímou linkou z Prahy, všechny transfery klimatizovaným autokarem v rámci zájezdu, výše uvedený program včetně výletů, vstupy, ubytování, polopenzi (snídaně a večeře), služby česky hovořícího průvodce, pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Komplexní cestovní pojištění 560 Kč / osoba a pobyt (zahrnuje i pojištění storna) a turistickou taxu (hradí se na recepci hotelu ve výši 7 EUR / pokoj a noc).

  Poznámka

  Cena je platná pro držitele Senior pas, Rodinný pas a členy Rady seniorů České republiky.

  • Rozloha: 477 km2
  • Hlavní město: Samos
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 50 minut
  • Časový rozdíl: + 1 hodina oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna.
  • Největší město:

  Popis

  Zelený ostrov Samos se nachází ve východní části Egejského moře, v blízkosti pobřeží Turecka. Je to oáza relaxu, olivových hájů a taveren s výbornou řeckou kuchyní. Je to ostrov ideální pro strávení klidnější dovolené. Vyniká krásnými plážemi a nedotčenou přírodou. Chcete-li poznat dvě země během jedné dovolené, doporučujeme využít lodní výlet do tureckého města Kusadasi, kam se trajektem dostanete za pár minut.

  Mezi vyhlášené pláže patří například Potokaki, Votsalakia, Kaladakia s jeskyní nebo Psili Ammos na jihu ostrova. Na severu jsou to pláže Kokkari, Lemonakia a Tsamadou. Své kouzlo má rovněž pláž Potami, která je poblíž letoviska Karlovasi, kde jsou i vodopády.

  Jednou z nejzajímavějších památek je Eupalinův tunel, který byl postaven v 6. století př. n. l. za vlády tyrana Polykrata. Jedná se vlastně o akvadukt, který byl určen pro zásobování hlavního města vodou. Tunel byl ražen ze dvou stran hory a díky přesným matematickým výpočtům se obě cesty setkaly téměř uprostřed.

  Přístav Pythagorion se nalézá nedaleko kanálu a je pojmenován podle matematika Pythagora. Nachází se tu archeologické muzeum a pozůstatky římského divadla. Poblíž města můžete navštívit Heraion – chrám bohyně Héry, který byl ve své době pravděpodobně jedním z největších na světě. Nad městem se tyčí hrad Lykourga Logotheta; postaven byl počátkem 19. století na obranu proti Turkům.

  Letoviska

  Karlovassi

  Vydejte se do Karlovassi, největšího města Samosu, které se nachází v severní části ostrova. Pokud chcete objevit něco nového, Karlovassi je to pravé, protože velké turistické toky si sem zatím nenašly cestu. Zde se setkává staré a nové, což dalo městu vlastní jedinečný charakter. Projděte se křivolakými uličkami a náměstími, dejte si dobrou sklenku vína v přístavu nebo se vydejte na expedici na vrchol vodopádu. V Karlovassi jsou všechny šance najít si vlastní pohodové místo.

  Kokkari

  Pokud chcete klidnou dovolenou a užít si pravou řeckou atmosféru, určitě byste měli cestovat do Kokkari - malého klenotu na severu Samosu, kde se podařilo zachovat pocit kouzelné rybářské vesnice, přestože se letovisko v posledních letech rozrostlo. Na ostrově není moc rušný noční život, ale v tomto letovisku se večer z téměř každé taverny ozývá živá hudba.

  Pythagorion

  V Pythagorionu se život točí kolem místní přístavní promenády a krásných dnů na pláži. Městečko bylo postaveno na ruinách starověké zástavby a nalézá se na jihovýchodě ostrova. Naleznete zde mnoho taveren, kaváren, úzkých uliček s obchůdky i historii. Místo dostalo název podle slavného rodáka, matematika a filozofa Pythagora, který zde žil v 6. stolení př. n. l.

  Kerveli

  Letovisko ležící v blízkosti hlavního města na nejvýchodnějším pobřeží. Je obklopeno lesní zelení a omýváno tyrkysově zbarveným mořem. Díky své poloze na východě země poskytuje Kerveli příležitost zažít jeden z nejkrásnějších východů slunce v celém Řecku. Stejně tak měsíc tu za teplých letních nocí vytváří nezapomenutelné scenérie. Jedná se o klidné letovisko vhodné pro strávení odpočinkové dovolené.

  Mykali

  Letovisko ležící nedaleko hlavního města ostrova Samos, ve vzdálenosti 8 km jižním směrem. Vyznačuje se zejména tři kilometry dlouhou pláží pokrytou bělostnými oblázky. Patří k nejhezčím plážím ostrova.

  Potokaki

  Potokaki je dlouhá oblázková pláž nacházející se 14 km západně od Vathy, hlavního města Samosu, a 3 km od Pythagoria. Místní tuto pláž milují kvůli jejímu pěknému prostředí a úžasně čisté vodě. Potokaki se v létě stává velmi populární a bylo oceněno Modrou vlajkou. Kromě čisté vody je pláž známá také díky organizovaným zařízením a vybavením pro vodní sporty.

  Zajímavá místa

  Vathy (Samos town)

  Hlavní město ostrova Samos se nazývá Vathy nebo Samos town a nachází se v severovýchodní části ostrova kolem zálivu. Má asi 9000 obyvatel, z nichž většina se zabývá cestovním ruchem. Vathy je postaven amfiteátrně na svazích kopce s výhledem na město Samos, dvě osady jsou ve skutečnosti propojeny. Je to jedna z nejstarších vesnic na Samosu s některými starými benátskými a neoklasicistními budovami i moderními. Okouzlující krajina, kde se staví domy, vytváří atraktivní scenérii. Na druhou stranu, město Samos je živé místo, extrémně rozvinuté s mnoha zařízeními, hotely, bary a restauracemi. Je domovem mnoha neoklasicistních budov, které představují tradiční architekturu Samosu. Přístav Vathy je jedním ze tří hlavních přístavů ostrova. Kolem přístavu leží přímořské taverny a kavárny a úzké uličky se vinou do kopce mezi starými domy s barevnými zdmi a dobře udržovanými zahradami. Mezi památky Vathy patří kostel Agios Spyridon, Byzantské muzeum a výjimečné Archeologické muzeum.

  Marathokambos

  Malá vesnice Marathokambos leží na svazích hory Kerkis, jihozápadně od Vathy. Je to okouzlující místo plné zeleně, úzkých uliček a bílých domů, které Vám připomínají kykladskou architekturu. Jeho 2500 obyvatel jsou převážně farmáři a námořníci. Písečná pláž Ormos Marathokambou se nachází nedaleko vesnice a přitahuje tisíce návštěvníků svými mělkými, průzračnými vodami.

  Mavratzei

  Malebná horská vesnice, která stojí mezi olivovníky a borovicemi, 20 km jihozápadně od Vathy, v centrální části Samosu. Starou tradicí obce je výroba keramiky. Proto lze keramiku všeho druhu zakoupit v mnoha místních obchodech, které vyrobili místní řemeslníci z vesnice. Obrovská skála plná děr stojí na severozápadě obce a je jednou z hlavních zajímavých památek.

  Heraion

  Bývalý antický chrám ležící v jižní části ostrova. Dodnes se zachovaly jeho ruiny, i tak je ale stále patrný obří půdorys, díky němuž se chrám stal tak slavným. Najdete zde také stále stojící polovinu jednoho ze sloupů. První zmínky o chrámu pocházejí z 8. stolení př. n. l. Památka je zapsána na seznamu UNESCO.

 • Východ ostrova

  • Fascinující výlet, během kterého navštívíte nejzajímavější pamětihodnosti ostrova. Trasa zahrnuje: ruiny chrámu Hera nebo Eupalinos, klášter Megali Panagia, půvabnou vesničku Pirgos, vyhlídku v Koutsi, návštěvu nejznámější keramické dílny na ostrově v Karlovassi, návštěvu místního vinařství s ochutnávkou vína, návštěvu Kokkari, malebného rybářského přístavu. Výlety se uskuteční s anglicky nebo česky hovořícím průvodcem.
   45 EUR
   za osobu

  Západ ostrova

  • Krásný výlet na nejzajímavější místa západní části ostrova. Trasa zahrnuje: ruiny chrámu Hera nebo Eupalinos, klášter Megali Panagia, půvabnou vesničku Pirgos, vyhlídku v Koutsi, návštěvu nejznámější keramické dílny na ostrově v Karlovassi, návštěvu místního vinařství s ochutnávkou vína, návštěva Kokkari, malebného rybářského přístavu.
   45 EUR
   za osobu

  Lodní výlet

  • Půldenní výlet lodí podél jihozápadního pobřeží Samosu se zastávkami pro odpočinek na slunci a koupání v křišťálově čistém moři. Plavba směrem na Klima, návštěva mnoha malých zátok a jedinečných krásných pláží podél cesty. Krátká zastávka poblíž Limnionas v hluboké jeskyni. Čas na fotografie. Další zastávka v jeskyni na pláži Klima, čas na šnorchlování. Na zpáteční cestě volný čas na krásné pláži Limnionas, čas na odpočinek a koupání v moři.
   35 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání