Seabank Resort & Spa

MALTA, ostrov Malta

Cena od27 390 Kč
 • Popis a poloha

  Oblíbený hotelový resort se nachází v severní části ostrova Malta nedaleko turistického letoviska Mellieha, přímo u písečné pláže. Svým klientům nabízí služby na vysoké úrovni a je vhodný pro klienty všech věkových kategorií, rodiny s dětmi i náročnější klienty.

  Poloha:

  • v blízkosti pláže
  • v severní části ostrova
  • 1 km od letoviska Mellieha

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • hlavní restaurace
  • restaurace s kuchyní italskou, orientální, brazilskou a středozemní
  • lobby bar, snack bar u bazénu
  • kadeřnictví, kosmetický salón, obchody, čistírna
  • WiFi připojení ve veřejných prostorech zdarma

  Pokoje

  • standardní pokoje s možností až dvou přistýlek
  • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, kávovar, bezpečnostní schránka
  • WiFi připojení k dispozici zdarma
  • balkón nebo terasa

  Pláž

  • písečná pláž je vzdálena 50 metrů od hotelu (oddělena místní komunikací)

  Sport, zábava a wellness

  • velký venkovní bazén
  • sauna, pára, jacuzzi
  • fitness centrum, bowling, potápění, plážový volejbal
  • stolní tenis, squash, vodní sporty na pláži
  • animační programy

  Stravování

  All inclusive, které zahrnuje:

  • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  • 16:00 - 17:00 odpolední občerstvení
  • 10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

   

  Pro děti

  • bazén, mini club, animační programy, hřiště

  Cena zahrnuje

  Letenku včetně všech poplatků, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění. Na Maltě je účtována městská taxa, kterou hradí každý klient, a to 0,50 EUR / osoba nad 18 let za noc, max. 5 EUR. Tato městská taxa se platí na recepci hotelu.

  Poznámka

  Cena je platná při rezervaci letenky v optimální knihovací třídě a je vždy na zpětné potvrzení. 

  • Rozloha: 246 km2
  • Hlavní město: Valletta
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 30 minut
  • Časový rozdíl: Stejný čas jako v ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: Pro občany ČR platí bezvízový styk.
  • Největší město:

  Popis

  Ať už na své dovolené hledáte cokoliv, výlet na Maltské ostrovy je nezapomenutelným zážitkem pro všechny typy cestovatelů. 

  S více než 7 000 let starou historií je Malta tou nejlepší destinací pro všechny milovníky poznávání. Ostrovy, které jsou domovem jedněch z nejstarších volně stojících chrámů na světě, byly hostitelem také Féničanů, Římanů, Rytířů svatého Jana, Napoleona a Britského impéria. Výlet do jejich fenomenálního opevnění a otevřený pohled na jejich skutečně úžasnou architekturu je nutností.

  S tolika bohatými a pestrými tradicemi, které obstály ve zkoušce času, je míra hrdosti Malťanů na svou kulturu velmi pochopitelná. S propracovanými ohňostroji, hlučnými vesnickými slavnostmi a vynikající pohostinností, nemluvě o úžasně lahodném jídle, je naprostý magnetismus maltské kultury zřejmý všude, kam jdete, takže je téměř nemožné nenechat se vtáhnout.

  Zlaté písečné pláže, jedinečné červené písky a skalnaté pobřeží. Maltské ostrovy nabízejí jakýkoli typ místa ke koupání, jaké si lze představit. Ostrovy mají také řadu pláží s Modrou vlajkou, ocenění za výjimečnou kvalitu vody. Připravte se na skok do křišťálově čistých modrých moří v každém ročním období díky obrovské konektivitě Malty a příznivému klimatu. Vychutnejte si 300 dní maltského slunce ročně a odpočívejte v nedotčeném Středozemním moři.

  Maltské souostroví čítá 18 ostrovů či ostrůvků, z čehož pouze 3 jsou obydleny. Jedná se o ostrovy Malta, Gozo a Comino. Převážná většina pobřeží všech ostrovů je skalnatá, naleznete zde však i vyhlášené písečné pláže a malebné zátoky s křišťálově čistým mořem.

  Letoviska

  Valletta

  Hlavní město Malty, které bylo postaveno jako jedna obrovská pevnost. Svojí rozlohou je jedním z nejmenších hlavních měst v Evropě. Rozkládá se na poloostrově Sceberras, který vybíhá do Středozemního moře a ukrývá řadu historických pokladů. Charakterizuje ji ovšem zejména mohutné opevnění, poukazující na to, že Valletta byla postavena především ze strategického důvodu. Město bylo od počátku projektováno jako město-pevnost. Na konci 17. století nebylo žádné jiné město opevněno tak důkladně, jako právě Valletta. Hradby dokonce byly tím prvním, co bylo z města postaveno, když ho nechal v roce 1566 založit velmistr maltézských rytířů Jean Parison de la Valette, jehož jméno hlavní město Malty nese. Do města se dostanete z většiny námi nabízených letovisek autobusovou linkou anebo při organizovaném výletě s naší česky hovořící delegátkou.

  Bugibba

  Moderní turistické letovisko ležící na severovýchodní části ostrova, 20 km od hlavního města Valletta. Jedná se o nově se rozvíjející středisko s řadou moderních hotelů a pěknou kolonádou podél moře. Město Bugibba skýtá bujarý noční život s hospodami, sportovními bary a pizzeriemi, které lemují ulice okolo bugibbského náměstí porostlého palmami. Pláže jsou skalnaté, na některých místech oblázkové.Ve městě naleznete také maltské národní aquarium, ve kterém jsou k vidění rejnoci a žraloci.

  Cirkewwa

  Přístavní letovisko ležící v nejsevernějším cípu ostrova Malta s pravidelným trajektem na ostrov Gozo. Nedaleko městečka Cirkewwa se nachází záliv Paradise Bay, který má nádhernou písečnou pláž obklopenou útesy. Oblast je vhodná pro strávení klidnější dovolené a má strategickou polohu jako výchozí bod pro poznávání dalších maltských ostrovů.

  Sliema

  Pulzující letovisko ležící 6 km od hlavního města Valletta. V průběhu staletí se město rozrostlo natolik, že v současnosti tvoří v podstatě už předměstí metropole. Na severozápadní straně na něj navazuje další rezidenční čtvrť St. Julian's. Břehy Sliemy omývá Středozemní moře, zdejší pláže jsou zejména kamenité a mají přizpůsobený vstup do moře po schůdkách nebo po žebříku. Letovisko je spojeno se sousedním St. Julian´s krásnou promenádou s obchůdky, restauracemi a kavárnami. Je vhodným místem pro strávení aktivní dovolené.

  St. Julian's

  Živé letovisko vzdálené 9 km od Valletty je vhodné zejména pro mladší generaci a klienty, kteří rádi kombinují odpočinek na pláži s večerní návštěvou kaváren, barů a restaurací. Město se však, stejně jako sousední Sliema, stalo také významným obchodním centrem. Pokud vyrážíte na Maltu za nákupy, budete v St. Julian´s opravdu nadšení. Můžete zde využít celé řady sezónních slev světových značek. Letovisko je však hojně vyhledáváno i studenty angličtiny, sídlí zde totiž několik specializovaných škol. V letních měsících jsou tak zdejší ulice plné převážně mladých studentů.

  Qawra

  Letovisko leží v zálivu St. Paul's Bay v blízkosti Bugibby. Oblast je známá bohatým nočním životem, naleznete zde také uličky s obchody, restauracemi, kavárnami. Skalnaté pláže omývá průzračně křišťálové moře. Místní pláže jsou veřejné a zdejší pobřežní promenáda nabízí mnoho posezení s krásným výhledem na moře.

  Mellieha

  Oblíbené letovisko ležící na severní části ostrova Malta, jehož největší předností je dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Nedaleko je jedna ze zábavních atrakcí ostrova, zátoka Anchor Bay, kde v roce 1979 vznikl film Pepek Námořník a po natáčení zde zůstaly kulisy včetně pirátské vesnice, pojmenované, jak jinak než Popeye Village. Letovisko je také výhodné výchozí místo pro zájemce o návštěvu ostrovů Gozo a Comino.

  Zajímavá místa

  Mdina

  Mdina, která je považována za nejkrásnější město Malty, byla původně až do 16. století hlavním městem. V roce 1565 se metropolí stala pouhých 12 kilometrů vzdálená Valletta, která je hlavním městem Maltské republiky dodnes. Za své sídlo si zvolili Mdinu Féničané (říkali jí Maleth), nejspíš z toho důvodu, že se jedná o nejvýše položené místo ostrova. Féničany vystřídali Římané (za Římanů se jmenovala Mdina Melita) a po nich Arabové, kteří nazývali Mdinu Medina. Z dávných dob se toho bohužel mnoho nedochovalo, a to především z toho důvodu, že koncem 17. století Maltu zasáhlo silné zemětřesní, které poškodilo většinu stavebních památek. Většin z nich proto pochází buď ze středověku, nebo z novějšího období. Pro úplnost se ještě vraťme k názvům města a dodejme, že ve středověku se Mdině říkalo Šlechtické město, protože v něm žila šlechta. Dnešní Mdina je na tak význačnou turistickou destinaci až příliš klidná, a proto si vysloužila přízvisko tiché město.

  Marsaxlokk

  Rybářské městečko, v jehož přístavu kotví stovky barevných lodiček, které dávají místu neopakovatelný ráz. Nechte se unést romantickou atmosférou místa, kde se zastavil čas a které stále tak trochu odolává moderní době. Dodnes je rybolov tradičním způsobem hlavní obživy mnoha místních obyvatel. Do tohoto kouzelného městečka jezdí na výlety dokonce i místní obyvatelé, což Marsaxlokku dodává ještě autentičtější podobu. Dominantou města je kostelík Panny Marie z Pompejí a také romantická promenáda s mnoha menšími restauracemi.

  ostrov Gozo

  Malý sesterský ostrov Malty zaujme svým klidem a množstvím nedotčené přírody. Barokní kostely a osamělé statky utvářejí zdejší krajinu. O ostrově existuje mnoho ság a legend. Nejznámější je Calypso, mořská nymfa, která zde údajně zajala potulného Odyssea. Navštívte jeskyni, ve které údajně trávili svůj čas nad Ramla Bay. Mystický je také chrámový komplex Ggantija, který je jednou z nejstarších staveb, které člověk zná. V Xaghra se nachází podzemní hrobka v kamenném kruhu, která je také dodnes záhadou. V San Lawrenz je pobřeží stále působivé, i když Azurové okno již, bohužel, neexistuje. Místo toho žasněte nad Fungus Rock a kráterem, který vznikl, když dno vyhloubilo moře. Pokud hledáte trochu života a rozmanitosti, hlavní město Victoria nabízí širokou škálu kulturního vyžití.

  ostrov Comino

  Třetí ostrov v souostroví má rozlohu pouhých 3,5 kilometrů čtverečních. Kromě hotelu jsou zde jen skály a keře. Ostrůvek byl osídlen již v dobách starověkého Říma. Později zde našli útočiště Piráti a křižáci zde vybudovali obrannou stavbu. V době křižáků zde byli také divočáci a králíci, a tak se ostrov stal lovištěm pánů. Jedinou další stavbou na ostrově je věž Santa Marija Bay. Kdysi obranná stavba, později izolační nemocnice. Při putování po ostrově vám nosem vane vůně divokého tymiánu a vy si užijete fantastický výhled na Maltu a Gozo. Vrcholem Comino je Modrá laguna, zátoka s průzračnou, tyrkysově modrou vodou a písečnou pláží. V létě je v zálivu velké množství lodí, protože je to velmi oblíbená destinace pro návštěvníky i místní obyvatele.

  Golden Bay

  I když na tuto pláž není tak snadné se dostat, stojí za to ji navštívit. Nikdy tu není příliš plno, i když je zde široká nabídka vodních sportů. Díky své poloze orientované na západ zde můžete zažít fantastické západy slunce. Pak se písek a okolní skály lesknou jako zlato. Den na pláži zde nekončí západem slunce, ale večer se mění v plážové párty a grilování.

  Blue Grotto

  Tato jedinečná přírodní podívaná se nachází nedaleko Qrendi. Celkem šest jeskyní je ukryto za impozantním skalním obloukem, který můžete vidět pouze při projížďce lodí. Sytě modrou barvu vody umocňují modrozelené řasy, a tak jsou jeskyně zevnitř dobře osvětlené. Doporučujeme absolvovat tento výlet brzy ráno. Pak je nejen méně návštěvníků, ale také hra barev je nejskvělejší.

 • Valletta

  • Nezapomenutelná prohlídka živými ulicemi Valletty Vám umožní objevit krásu a kouzlo opevněného města postaveného rytíři v roce 1566. Řád svatého Jana vládl ostrovům 268 let, zanechal po sobě jedinečné kulturní dědictví a Valletta je toho jasným příkladem. Nejprve si vychutnáte dechberoucí výhled na Grand Harbour z Upper Barracca Gardens. Poté navštívíte katedrálu sv. Jana, včetně mistrovských děl Caravaggia v oratoři. V katedrále se nachází jedna z nejkrásnějších, mramorem vykládaných, podlah na světě. Když půjdete ulicí Republic Street, projdete kolem Paláce velmistrů a nedávno zrekonstruovaného náměstí svatého Jiří. Výlet zakončíte na Malta Experience, audiovizuální show, ve které ožívá historie Malty v průběhu staletí. Cena zahrnuje vstup do katedrály a výlet je cizojazyčným průvodcem (cena výletu s česky hovořícím průvodcem je stanovena individuálně na základě počtu klientů).
   47 EUR
   za osobu

  Mdina

  • Celodenní výlet, který Vás zavede do centrální části Malty, které dominuje středověké opevněné město Mdina, bývalé hlavní město Malty. Úzké křivolaké uličky, které se datují do středověku, vedou k impozantním baštám, z nichž se otevírá nádherné panorama ostrova. Cestou objevíte různé styly architektury, včetně sikulsko-normanských paláců a dalších barokních budov velkého historického významu. V tomto ‚Tichém městě‘, které je rájem filmařů, se zastavil čas. Když opustíte Mdinu přes Řeckou bránu, zastavíte se v raně křesťanských katakombách v Rabatu a poté pokračujete k útesům v Dingli. Po obědě (v ceně) navštívíte botanickou zahradu San Anton nedaleko Prezidentského paláce, kterou budete moci obdivovat zvenčí. Také strávíte čas v řemeslném centru v Ta' Qali. Na konci prohlídky nám dovolte, abychom Vás ohromili majestátní kopulí Mosta, jednou z největších v Evropě.
   55 EUR
   za osobu

  Tři města

  • Objevte oblast Grand Harbour naproti Vallettě, známé jako Tři města - Vittoriosa, Cospicua a Senglea, kde se v roce 1530 poprvé usadili rytíři sv. Jana. Při jízdě kolem Cospicua dojdete do Vittoriosy na procházku úzkými uličkami ve stínu historických budov. Na nábřeží Vittoriosa vyrazíte na typickou přístavní loď (dghajsa) na prohlídku barevných přístavních kanálů. Ze zahrady Senglea, která se nachází na špičce poloostrova, si vychutnáte úžasný 360° výhled na Velký přístav, včetně impozantní pevnosti Fort Sant Angelo, odkud velmistr La Valette vedl obranu ostrova během Velkého obléhání v roce 1565. Půldenní výlet.
   33 EUR
   za osobu

  ostrov Gozo

  • Po krátké dvacetiminutové plavbě trajektem se dostanete do přístavu Mgarr, který okamžitě udává tempo jedinečné atmosféře Goza. Váš průvodce Vás provede kolem megalitických chrámů Ggantija, nejstarších volně stojících památek na světě, které se datují k egyptským pyramidám. Následovat budou návštěvy středověké citadely ve Victorii, zátoky podobné fjordu u Xlendi a Dwejra. Gozo je dobře známé svými řemesly, zejména ručně vyráběnými krajkami a pletenými oděvy. Návštěvníci nemohou být ohromeni bujnou krajinou ostrova, jeho poklidnou atmosférou a tím, jak se liší od většího ostrova Malta. Celodenní výlet.
   65 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání