Cena od28 290 Kč
 • Popis a poloha

  Hotel vhodný pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. 

  Poloha:

  • nedaleko centra letoviska Anissaras
  • 4 km od oblíbeného letoviska Hersonissos
  • 23 km od letiště Heraklion

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • hlavní restaurace, restaurace á la carte s nabídkou středozemní a krétskou kuchyní
  • lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži
  • TV koutek, čistírna, kosmetický salón
  • Wi-Fi připojení k dispozici zdarma

  Pokoje

  • Standardní pokoje s možností jedné přistýlky
  • klimatizace , koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, telefon, bezpečnostní schránka (za poplatek)
  • minilednička
  • balkón nebo terasa

  Pláž

  • písečno-oblázková pláž leží u hotelu, je oddělena klidnou komunikací
  • slunečníky, lehátka a osušky na pláži jsou k dispozici zdarma

  Sport, zábava a wellness

  • dva venkovní bazény 
  • slunečníky, lehátka a osušky u bazénu zdarma
  • fitness centrum, sauna, pára, masáže, jacuzzi
  • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, tenis, vodní pólo
  • boccie, biliard, šipky, stolní tenis
  • animační programy

  Stravování

  All inclusive, které zahrnuje:

  •  snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  • 16:00 - 18:00 káva, čaj, lehké občerstvení
  • 10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

  Pro děti

  • dětský bazén, miniklub pro děti ve věku 4 - 12 let

  Cena zahrnuje

  Letištní a bezpečnostní taxu, palivový poplatek a emisní příplatek, letenku tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování se stravováním All inclusive, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění a klimatickou taxu 10 € za pokoj a noc, hradí se na recepci hotelu.

  • Rozloha: 8 261 km2
  • Hlavní město: Heraklion
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 40 minut
  • Časový rozdíl: + 1 hodina oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna.
  • Největší město:

  Popis

  Východní část ostrova, v okolí největšího města Heraklion, je vyhlášená rozmanitostí přírody, řadou pulzujících letovisek a písečnými plážemi. Najdete zde aquapark, mořské akvárium, nákupní centra, bary, diskotéky. Zdejší vysoké hory, spolu s přímořskými městečky, vytvářejí krásnou scenérii.

  Kréta je největší řecký a zároveň pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Turistům naše cestovní kancelář nabízí ubytování v hotelech všech kategorií – od jednoduchých, okouzlujících rodinných hotelů až po velké luxusní resorty. Rozmístěny jsou po celém ostrově, ve známých turistických destinacích i na turisty ne příliš probádaných místech. Naleznete zde pláže všeho druhu: romantické malé zátoky, oblázkové pláže s křišťálově čistou vodou i písečné pláže vhodné pro rodiny s dětmi. Mnoho pláží je oceněno Modrou vlajkou.

  S rozlohou více než 8 200 km² je Kréta nejen největším ostrovem Řecka, ale nabízí také velkou rozmanitost krajiny. Ostrovem se od severu k jihu táhne rozsáhlé pohoří vysoké až 2 400 metrů. Úrodné náhorní plošiny zásobují místní obyvatele i rekreanty ovocem a zeleninou. Turecké a benátské vlivy utvářejí zdejší architekturu a dodávají místům zvláštní atmosféru.

  Kréta je skutečným rájem pro turisty. Zdejší hory s hlubokými soutěskami a mohutnými vrcholy nabízejí četné túry fascinujícím a divokým horským světem pro všechny věkové kategorie. Túry krétskými horami vedou téměř nedotčenou přírodou, kolem původních horských vesniček s nádherným výhledem na pobřeží a Středozemní moře.

  Jednou z nejznámějších turistických tras na Krétě je přechod soutěsky Samaria na jihozápadě ostrova. S délkou kolem 17 kilometrů je jednou z nejdelších soutěsek v Evropě. Z výšky přes 1 200 metrů sestoupíte do bývalého koryta řeky, které je lemováno skalními stěnami vysokými až 600 metrů. Velkolepá túra, která je jedním z vrcholů dovolené na Krétě.

  Pro kulinářský zážitek vyzkoušejte gurmánské restaurace a zdejší taverny. Pochopíte, proč si krétská kuchyně získala celosvětový ohlas.

  Letoviska

  Amoudara

  Městečko leží v blízkosti největšího města Heraklion na severním pobřeží Kréty. V centru letoviska naleznete mnoho obchodů, kaváren, taveren a restaurací. Do Heraklionu jezdí pravidelné autobusové spojení. Největší předností tohoto místa je dlouhá široká písečná pláž, která byla oceněna Modrou vlajkou za svoji kvalitu.

  Kato Gouves

  Malé letovisko s mnoha obchůdky, restauracemi a tavernami, které se nachází na severu ostrova Kréta, 17 kilometrů východně od Heraklionu. Je zde mnoho menších písečných pláží a dovolenou v tomto letovisku doporučujeme pro strávení klidnější dovolené. 2 km od centra městečka můžete navštívit mořské akvárium a shlédnout tak život nejen malých rybiček, ale i žraloků.

  Hersonissos

  Pokud chcete zažít dovolenou v pulzujícím letovisku s rušným nočním životem, Hersonissos je pro Vás ideální volbou. Zde se můžete dobře najíst, podívat se do obchodů s nejrůznějším zbožím a večer strávit v některém ze zdejších četných barů. Letovisko je vhodné pro všechny, kteří se během svého pobytu nechtějí nudit. Vzdálenost od letiště je 21 km a od Heraklionu 25 km.

  Stalida

  Turistické středisko na severním pobřeží Kréty, ležící nedaleko městečka Malia. Je to pobřežní centrum obklopené restauracemi a bary, a je oblíbeným cílem turistů. Zdejší pláž je zejména oblázková, s malými útesy a průzračným mořem.

  Malia

  Oblíbené menší letovisko ležící v blízkosti Stalidy, vzdálené 30 km východně od Heraklionu. Je spjaté s bohatou krétskou historií, neboť se zde nachází pozůstatky paláce z období minojské civilizace. Místo je vhodné pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. V centu jsou obchody, kavárny a taverny. Zdejší pláž je zejména písečná, v některých místech kamenitá.

  Elounda

  Malé rybářské městečko ležící na severním pobřeží Kréty, 65 km východně od Heraklionu. Jsou zde zejména luxusní hotely s prvotřídními službami a nádherná písečná pláž s průzračným mořem. Doporučujeme všem klientům, kteří hledají kvalitní dovolenou v klidnějším letovisku.

  Zajímavá místa

  Heraklion

  Hlavní a největší město na ostrově a zároveň hospodářské centrum. Nachází se na severním pobřeží ostrova. Nejstarší dějiny města spadají do mínojské doby, a to až před rok 2000 př. n. l.. V dobách mínojské kultury fungovalo město především jako přístav pro významné palácové město Knóssos. Okolo roku 1100 před naším letopočtem osídlují Krétu řecké kmeny a dávají městu nynější název. Po nájezdu Arabů se město proměnilo na nejvýznamnější tržiště s otroky v oblasti Středozemního moře a získalo jméno Kandak (v arabštině „příkop“, tedy podle hlubokého příkopu vybudovaného kolem celého města). Po příjezdu Benátčanů se název města opět změnil, a to na Candia a byla zde vystavěna pevnost a obrovský přístav. Velká pevnost Rocca al Mare dnes patří mezi důležité symboly hlavního města Heraklion. Heraklion získal zpátky svůj název ke konci turecké okupace kolem roku 1898. Kréta i město samotné se staly součástí řeckého království v roce 1913. Od roku 1972 je hlavním městem ostrova, do té doby to byla Chania. Ve zdejším Archeologické muzeu můžete nahlédnout do minulosti Byzantinců, Benátčanů a Osmanů. Rozhodně doporučujeme návštěvu ruin paláce Knossos, které se nachází na předměstí města.

  Spinalonga

  Malý ostrov s pevností ležící na severní části Kréty poblíž letoviska Elounda a Agios Nikolaos. Pevnost, která nebyla nikdy dobyta, postavili v patnáctém století Benátčané a vybavili ji 35 děly. Turci Spinalongu obléhali čtyřicet let. Místo je přístupné pouze z lodi, je možné jej navštívit v rámci organizovaného výletu s naší cestovní kanceláří. Během prohlídky uvidíte zařízení pro malomocné - na ostrově bylo v první polovině dvacátého století gheto pro nemocné leprou.

  Agios Nikolaos

  Nádherné město ležící na východní části Kréty, které je zároveň správním městem nejvýchodnějšího krétského regionu Lassithi. Bylo založeno v roce 1869 na troskách bývalé pevnosti Mirabello. Nejkrásnější pohled na město je z výšky, z přilehlých kopců, odkud můžete nádherně vidět přístav a barevné domy.

  Vai

  Proslulá palmová pláž ležící na severovýchodním cípu Kréty. Jedná se o největší přírodní palmový háj v Evropě. Na ploše 24 ha se nachází celkem 5 000 datlových palem, které spolu s písečnou půdou vytvářejí dojem opravdové oázy, což tvoří naprostý unikát mezi Krétskými plážemi. Návštěva pláže Vai je nezapomenutelným zážitkem.

  Knossos

  Největší archeologická lokalita doby bronzové na ostrově Kréta. Pravděpodobně se jednalo o správní a politické centrum celé mínojské civilizace a její kultury. V současnosti se jedná o turistickou atrakci, jež se nachází poblíž krétského hlavního města Heráklion. Místo je opředeno mnoha legendami a magickými příběhy a vtáhne Vás do světa antických bohů. Palác Knossos byl hlavním sídlem vladaře starobylé Kréty, krále Mínoa, považovaného za přímého potomka boha Dia, který v přestrojení za zlatého býka svedl krásnou Europu, unesl ji právě sem, kde porodila syna. Poté, co Mínos dospěl, vládl ostrovu a vybudoval pozoruhodnou námořní flotilu. Síle loďstva věřil natolik, že nepovažoval za nutné stavět obranné hradby kolem svých sídel. Komplex měl více než tisíc místností, které byly vzájemně propojeny chodbami a schodišti. Návštěva tohoto místa se zajisté stane dlouhodobou vzpomínkou na Krétu a mínojskou civilizaci.

 • Krétský večer

  • Západ slunce, tradiční písně, tanec, krétské jídlo a krétské víno... Pravděpodobně to bude jedna z nejnabitějších nocí Vaší dovolené a vychutnáte si temperamentní kulturu řecké tradice. Noční oslavy začínají slavnou pohostinností jedinečnou pro řeckou kulturu. Můžete se sami přesvědčit, jak velké a přátelské přijetí se Vám dostává nejen od tanečníků, ale z celé vesnice. Poté, co ochutnáte místní posvátný řecký nápoj „RAKI“, můžete se posadit, relaxovat a připravit se na velmi příjemnou noc. Tanec, hudba, jídlo a víno se spojily a vytvořily večer plný zábavy. Zážitek, který za to rozhodně stojí.
   40 EUR
   za osobu

  ostrov Santorini

  • Santorini je nesmírně krásné: nádherné moře, pláže s bílým, červeným a černým pískem, úžasný výhled na sopku a bílé domy s modrými šikmými střechami a kopulemi. Ostrov se svažuje z útesů dolů do okolního Egejského moře. Jeho velkolepá fyzická krása udělala z ostrova jedno z nejlepších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Evropě. Ostrov je místem jedné z největších sopečných erupcí, jaké kdy planeta viděla: erupce, ke které došlo před 3 500 lety a způsobila, že se tři čtvrtiny ostrova potopily do moře. Atmosféra tohoto jedinečného ostrova Vás omámí, stejně jako chuť zdejších silných vín a výhled z Firy, města posazeného na vrcholcích strmých útesů zdevastované země, ve vás zůstanou ještě dlouho po návratu domů.
   165 EUR
   za osobu

  Knossos - Heraklion

  • Palác Knossos je jedním z nejzajímavějších a nejstarších míst na Krétě. Je potvrzením jedné z nejrozvinutějších civilizací – minojské civilizace, datované do 5. tisíciletí před naším letopočtem. Palác byl zničen kolem roku 1350 před naším letopočtem a rozsáhlé rekonstrukce provedl archeolog Sir Arthur Evans. Rozloha paláce je 20 000 m2. Budete ohromeni rozmanitostí stavebních materiálů a nástěnných maleb zdobících místnosti a průchody a ohromí Vás pokročilá úroveň technologie, kterou dokládají architektonické a konstrukční prvky, jako je kanalizační komplex a systém zásobování vodou. Po Paláci Knossos budeme pokračovat v prohlídce a naše další zastávka bude v centru hlavního města Kréty, v Heraklionu, kde navštívíte Archeologické muzeum, které je druhým muzeem v Řecku po Athénském archeologickém muzeu. Sbírka minojských starožitností v Archeologickém muzeu v Heraklionu je největší na světě a muzeum je považováno za hlavní muzeum minojské civilizace.
   60 EUR
   za osobu

  Soutěska Samaria

  • Ostrov Kréta je známý svými soutěskami: Samaria je největší soutěska v Evropě, jedno z nejkrásnějších míst na světě a jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově. Je to dlouhá procházka 16 km z náhorní plošiny Omalos dolů do vesnice Agia Roumeli na pobřeží Libyjského moře. Soutěska Samaria je nejdelší v Evropě a místo Vás ohromí přírodními krásami, procházíte lesy cypřišů, borovic a mezi kolmými útesy hor. Nádherný přírodní výhled se neustále mění a osvěžit se můžete čistou vodou pocházející přímo z přírodních pramenů všude kolem. Procházka končí plavbou lodí z Agia Roumeli do Sougie.
   40 EUR
   za osobu

  Spinalonga a Agios Nikolaos

  • Plavba v klidných vodách zálivu Mirabello na ostrov Spinalonga je jedním z nejoblíbenějších výletů v regionu. Vizitkou tohoto místa jsou zachovalé pozůstatky benátského opevnění, tureckých kasáren a řeckého leprosária. Výlet začne prozkoumáním ostrova, následně plavba ve směru pláže Kolokitha, kde bude možné si zaplavat v křišťálově čisté vodě a dát si grilovaný oběd. Dalším bodem programu je malebné městečko Ágios Nikólaos, kde bude volný čas v blízkosti krásného jezera v centru města.
   65 EUR
   za osobu

  ostrov Chrysi

  • Nezapomenutelná plavba do nejjižnějšího zákoutí Evropy. Příjemný výlet lodí na ostrov Chrysi, který je známý svou přírodní krásou a divokou přírodou. Procházka stezkou mezi dunami přes cedrový les na zlatou pláž s bílým pískem, tyrkysovou vodou a neobvyklým podmořským světem. Ideální místo k odpočinku, koupání v moři a šnorchlování. Nedaleko je pár taveren, kde si lze dát oběd. Krásný izolovaný ostrov, který vám umožní relaxovat v pohádkovém prostředí.
   60 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání