Dimitrios Beach

ŘECKO, ostrov Kréta - západ

Cena od19 990 Kč
 • Popis a poloha

  Menší hotel složený z hlavní budovy a dvou vedlejších budov ležící v letovisku Rethymno. V okolí hotelu najdete restaurace, bary, taverny a nákupní možnosti. Hotel je vhodný pro klienty, kteří uvítají blízkost historického centra města. Hotel je určen osobám starším 14 let.

  Poloha:

  • 2 km od centra města Rethymno
  • 70 km od letiště Chania

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • restaurace, snack bar u bazénu
  • Wi-Fi připojení ve veřejných prostorech hotelu zdarma

  Pokoje

  • standardní pokoj 
  • Klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, telefon, lednička
  • bezpečnostní schránka (za poplatek 14 EUR / týden)
  • Wi-Fi připojení k dispozici zdarma
  • balkón

  Pláž

  • hotel je vzdálen 80 metrů od písečné pláže
  • lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén
  • slunečníky a lehátka zdarma

  Stravování

  Polopenze formou bufetu.

  Cena zahrnuje

  Letištní a bezpečnostní taxu, palivový poplatek a emisní příplatek, letenku tam i zpět, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění a klimatickou taxu 7 € za pokoj a noc, hradí se na recepci hotelu.

  • Rozloha: 8 261 km2
  • Hlavní město: Heraklion
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 40 minut
  • Časový rozdíl: + 1 hodina oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna.
  • Největší město:

  Popis

  Pokud se s naší cestovní kanceláří vydáte na západní část ostrova Kréta, přistanete na letišti Chania. Stejnojmenné město je zároveň druhým největším na ostrově. Západ Kréty je považován za nejkrásnější, a to díky nádherné přírodě a množství pláží, od písečných, přes oblázkové až po přírodní skalnaté. Za zmínku stojí nejproslulejší a nejfotogeničtější pláž celého ostrova – Balos Beach, kterou můžete navštívit při fakultativním výletu s naší česky hovořící průvodkyní.

  Kréta je největší řecký a zároveň pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Turistům naše cestovní kancelář nabízí ubytování v hotelech všech kategorií – od jednoduchých, okouzlujících rodinných hotelů až po velké luxusní resorty. Rozmístěny jsou po celém ostrově, ve známých turistických destinacích i na turisty ne příliš probádaných místech. Naleznete zde pláže všeho druhu: romantické malé zátoky, oblázkové pláže s křišťálově čistou vodou i písečné pláže vhodné pro rodiny s dětmi. Mnoho pláží je oceněno Modrou vlajkou.

  S rozlohou více než 8 200 km² je Kréta nejen největším ostrovem Řecka, ale nabízí také velkou rozmanitost krajiny. Ostrovem se od severu k jihu táhne rozsáhlé pohoří vysoké až 2 400 metrů. Úrodné náhorní plošiny zásobují místní obyvatele i rekreanty ovocem a zeleninou. Turecké a benátské vlivy utvářejí zdejší architekturu a dodávají místům zvláštní atmosféru.

  Kréta je skutečným rájem pro turisty. Zdejší hory s hlubokými soutěskami a mohutnými vrcholy nabízejí četné túry fascinujícím a divokým horským světem pro všechny věkové kategorie. Túry krétskými horami vedou téměř nedotčenou přírodou, kolem původních horských vesniček s nádherným výhledem na pobřeží a Středozemní moře.

  Jednou z nejznámějších turistických tras na Krétě je přechod soutěsky Samaria na jihozápadě ostrova. S délkou kolem 17 kilometrů je jednou z nejdelších soutěsek v Evropě. Z výšky přes 1 200 metrů sestoupíte do bývalého koryta řeky, které je lemováno skalními stěnami vysokými až 600 metrů. Velkolepá túra, která je jedním z vrcholů dovolené na Krétě.

  Pro kulinářský zážitek vyzkoušejte gurmánské restaurace a zdejší taverny. Pochopíte, proč si krétská kuchyně získala celosvětový ohlas.

  Letoviska

  Chania

  Ve městě Chania tvoří klidné vody přístavu a zdejší staré fasády domů přirozeně harmonický celek, který vlastně připomíná Benátky a jejich kanály. V útulném přístavu se během vlahých večerů scházejí všichni obyvatelé města. Lucerny na přístavní promenádě osvětlují mnoho kaváren, barů a restaurací lemující nábřeží. Za přístavem jsou úzké uličky Starého města, ve kterých od rána do noci nabízejí obchodníci nejrůznější zboží a suvenýry. Kolem Starého města jsou moderní čtvrti s nákupními ulicemi, náměstími a zelenými parky. Nachází se zde i tzv. "kožená třída" s výběrem levného koženého zboží. Nenechte si ujít trh s potravinami ve velké vzdušné tržnici, která byla postavena podle vzoru krásné tržnice v Marseille. Koupíte zde veškeré řecké delikatesy. Ve městě se nachází mnoho pláží, většina z nich je písečná a s pozvolným vstupem do moře. Nejznámější je pravděpodobně Nea Chora, která leží západně od centra města a přístavu.

  Platanias

  Nádherné písečno-oblázkové pláže, okouzlující restaurace a rušný noční život. Tak by se dalo charakterizovat letovisko Platanias. Vyberte si z naší široké nabídky od okouzlujících rodinných hotelů až po luxusní resorty. Centrum Platanias je živé místo s několika restauracemi, kluby a bary. Během horkého léta je Platanias obzvláště populární a vyhledávané letovisko. Pokud hledáte klidnější místa, doporučujeme nádherný výšlap nahoru přes olivové háje do starého centra vesnice. Zde skončíte uprostřed řeckého každodenního života, kde se vše zpomaluje Vaším vlastním tempem. Je také příjemné procházet se po pláži a užívat si výhled na malý ostrov Ágioi Theódoroi. Nenechte si ujít návštěvu taverny The Olive Tree, která je místem setkávání místních i turistů. Vzdálenost městečka od letiště v Chanii je 25 km.

  Agia Marina

  Vzdálenost od letiště v Chanii je 23 km.

  Gerani

  Malé městečko si dokázalo zachovat velkou část svého řeckého kouzla. Hledáte-li klidnou dovolenou, Gerani je ideálním místem. Zdejší písečno-oblázková pláž je oceněna Modrou vlajkou za kvalitu.

  Maleme

  Prázdninové letovisko ležící západně od Chanie, které je vhodné pro strávení klidné dovolené. V centru je několik útulných taveren a kaváren, kde si můžete posedět s místními a vychutnat si vynikající řeckou kuchyni.

  Kastelli

  Hledáte opravdovou a ničím nerušenou dovolenou, dál od rušných letovisek? Pak je Kastelli jasnou volbou. Stačí se usadit do jedné z útulných kaváren nebo taveren podél promenády a nasát zdejší atmosféru. Středisko je také ideálním výchozím bodem pro výlety po západním pobřeží Kréty.

  Rethymno

  Rethymno má příjemnou maloměstskou atmosféru, přestože má ve skutečnosti 28 000 obyvatel a je třetím největším městem Kréty. Město bylo osídleno již v 16. století před naším letopočtem a zachovává si svůj ráz z dávných dob s mnoha krásnými památkami uprostřed dnešních budov a uliček. Najdete zde rytířský dům benátské šlechty - lodžii, krásnou fontánu Rimondi, tureckou mešitu Nerantzes s minaretem a majestátní hrad Fortezzan, který střeží město a v němž se nyní nachází Rethymnonské archeologické muzeum. Zdejší menší rybářský přístav je tvarem i vzhledem jako divadelní scéna ze středomořské opery. Své kouzlo a krásu si uchovalo od doby, kdy jej ve 13. století založili Benátčané. Starší fasády domů se odrážejí v klidných vodách přístavní pánve, kde vedle sebe odpočívají barevné rybářské lodě. Podél přístavního nábřeží je množství kaváren a restaurací přeplněných rybářskými sítěmi a košíky. Výběr restaurací je v Rethymnonu velký a pestrý - najdete zde vše od malých taveren až po italské, mexické a čínské restaurace. O pár bloků dál, v uličkách Starého města, najdete bary a noční kluby, které pulzují až do pozdních nočních hodin. V Rethymnu je písečná pláž táhnoucí se od centra města na východ v délce 2 km. První kilometr lemuje promenáda s palmami a spoustou venkovních kaváren.

  Georgioupolis

  Georgioupolis má nádherný nádech autentického řeckého venkovského života. Na mělké písečné pláži, která vede podél zálivu, se bude líbit i rodinám s menšími dětmi. Večer si můžete dát dobrou večeři v některé z místních taveren.

  Kavros

  Klidnější letovisko ležící v zeleni na pěkné písečné pláži, která se táhne od střediska Georgioupolis téměř až k nádhernému historickému městu Rethymno. Původně Kavros býval, stejně jako sousední středisko Dramia, malou pobřežní vesničkou, avšak s rozvojem turistického ruchu se z Kavrosu stalo malé městečko, které si zachovalo původní ráz a atmosféru.

  Zajímavá místa

  Jezero Kournas

  Nádherné jezero Kournas je jediné jezero se sladkou vodou na Krétě. Nachází se na nádherném místě, pouhé 4 km od letoviska Georgioupolis. Rozlohou je spíše menší, známé již od starověku pod názvem Korisia. Jezero Kournas je pozoruhodným cílem pro odpolední procházku nebo jednodenní výlet. Pohodová a krásná krajina je ideální pro milovníky přírody. Toto přírodní jezero vzniklo zadržováním vody, která pochází z Bílých hor. Jezero je v podstatě obrovská prohlubeň, která je díky své půdě napájena vodou z jihovýchodní strany. Jezero Kournas je důležitou součástí řeckého ekosystému, protože je jednou z mála oblastí na Krétě, kde je po celý rok dostatek sladké vody. To je jeden z důvodů, proč je jezero Kournas chráněnou oblastí sítě Natura 2000. Jezero je obklopeno zelení se vzácnými rostlinami a stromy. Tmavá barva jezera je způsobena mořskými řasami pocházejícími z hloubky jezera. Místo je oblíbeným cílem jak místních obyvatel, tak turistů. Je to ideální místo pro relaxační procházku kolem průhledné vody jezera. Na jedné straně jezera jsou bistra a taverny, které nabízejí pozoruhodný výhled na jezero. Můžete se koupat na nádherných malých plážích s bílým pískem nebo prozkoumat jezero na šlapadle. S tímto jezerem je spojeno mnoho mýtů, a to zejména kvůli jeho tmavé barvě. Starý mýtus říkal, že jezero nemá dno. Byl to však pouze mýtus, protože jeho hloubka je ve skutečnosti 22,5 metru.

  Gramvousa

  Na západní straně Kréty, na vrcholu vzdáleného ostrova Gramvoussa, se nachází impozantní hrad ze středověku. Tento hrad byl postaven v roce 1579 Benátčany, kteří v té době dobyli Krétu, a stavba byla založena na plánech Latina Orsiniho. Tvar hradu je nepravidelný se zdmi a valy ze tří stran, zatímco na severní straně má nepřístupné skály. Cesta nahoru k hradu vede pouze z východní strany, kde vede úzká cesta k hlavní bráně. Tato náhlá poloha byla důvodem, proč se hrad stal důležitým strategickým bodem. Z hradu Gamvoussa, známého také jako hrad pirátů, mohli Benátčané ovládat moře mezi Krétou a Antikythirou a střežit ostrov před piráty a nepřáteli. V roce 1692 byl hrad zradou předán Turkům, kteří si jej nechali pod svou okupací až do řecké revoluce v roce 1821. Tehdy hrad obsadili řečtí revolucionáři, z nichž se postupně stali piráti a podnikali nájezdy za potravou. Po osvobození Kréty přešel hrad pod řeckou vládu. Uvnitř hradních zdí jsou podzemní cisterny, ruiny budov či kostel zasvěcený Zvěstování Panny Marie. Cesta nahoru k hradu je náročná díky skalnaté krajině, ale výhled na Egejské moře je úchvatný.

  Botanická zahrada

  Botanický park Chania je jednou z nejpůsobivějších atrakcí na Krétě díky široké škále rostlin, bylin a zvířat. Nachází se v krétských Bílých horách (Omalos), 20 km od města Chania, a zabírá plochu 20 hektarů s rostlinami, které pocházejí ze tří zcela odlišných podnebí; Středozemní, tropické a teplotní. Park oživil oblast po velkém požáru, který vypukl v roce 2004 a který zničil všechny druhy rostlin. Nyní je botanický park plný středomořských stromů, vinic a aromatických bylin, které okouzlí každého návštěvníka. V celém parku jsou speciálně upravené turistické stezky a popisky u každé rostliny, byliny nebo stromu s popisem druhu spolu s užitečnými informacemi. Při procházce kolem třešní, tropické nebo citrusové zahrady, narazíte na krásné umělé jezírko, kde žijí různí divocí ptáci, kachny, motýli, pávi a hospodářská zvířata, jako jsou osli nebo divoké kozy. Výlet do parku je velmi poučný a zábavný pro děti i jejich rodiče, protože se dozvědí mnoho nových informací o flóře a fauně krétského klimatu.

  Balos Beach

  Balos patří mezi nejlepší pláže v Řecku a jednu z nejkrásnějších pláží na Krétě, která leží 60 km severozápadně od města Chania. Nejkrásnější pohled na lagunu je z přilehlého kopce. Balos má bílý písek, mělké mořské dno a křišťálovou vodu. Naproti pláži se nachází skalnatý ostrov Gramvoussa a na jeho vrcholu strmý benátský hrad s nádherným výhledem do kraje a na moře. Balos můžete navštívit v rámci námi organizovaného fakultativního výletu.

 • Krétský večer

  • Západ slunce, tradiční písně, tanec, krétské jídlo a krétské víno... Pravděpodobně to bude jedna z nejnabitějších nocí vaší dovolené a vychutnáte si temperamentní kulturu řecké tradice. Noční oslavy začínají slavnou pohostinností jedinečnou pro řeckou kulturu. Můžete se sami přesvědčit, jak velké a přátelské přijetí se Vám dostává nejen od tanečníků, ale z celé vesnice. Poté, co ochutnáte místní posvátný řecký nápoj „RAKI“, můžete se posadit, relaxovat a připravit se na velmi příjemnou noc. Tanec, hudba, jídlo a víno se spojily a vytvořily večer plný zábavy. Zážitek, který za to rozhodně stojí.
   40 EUR
   za osobu

  Gramvousa - Balos Beach

  • Na konci středověku byla zátoka Gramvousa dějištěm pirátských bitev. Benátčané zde postavili mocnou pevnost (137 m nad mořem), která ukrývá mnohá tajemství a poklady a Vy budete moci navštívit její pozůstatky. Při příjezdu se Vám naskytne jedinečný výhled na lagunu Balos. Ostrov Gramvousa se svou nádhernou benátskou pevností máme přímo před očima. Gramvousa je místem, kde se setkávají hranice tří moří: Egejského, Libyjského a Jónského. Voda je tam tak čistá a krásná, že lze rozlišit patnáct odstínů barvy vody.
   55 EUR
   za osobu

  Elafonissi - růžová pláž

  • Elafonissi je malý ostrůvek na jihozápadě Kréty o rozloze zhruba 3 km2. S pevninou je spojen mělkým útesem (max. hloubka 1 metr), který umožňuje přechod, když je moře klidné. Teplota je zde vždy o něco vyšší než na ostatních plážích. Na procházce po pláži Elafonissi můžete najít různé rostliny a keře, malé žáby a různé ještěrky považované za chráněné druhy. Dalším unikátem tohoto místa je barva písku, která je růžová. Podle studií řeckého ministerstva životního prostředí slouží ostrov jako hnízdiště mořské želvy caretta-caretta. Navštívíte také jeskynní kostel Agia Sofia, vystoupáte po legendárních schodech Chrisoskalitis a uvidíte zázračnou ikonu. Po prohlídce kostela navštívíte pláž, kde si odpočinete a opálíte se.
   45 EUR
   za osobu

  ostrov Santorini

  • Santorini je nesmírně krásné: nádherné moře, pláže s bílým, červeným a černým pískem, úžasný výhled na sopku a bílé domy s modrými šikmými střechami a kopulemi. Ostrov se svažuje z útesů dolů do okolního Egejského moře. Jeho velkolepá fyzická krása udělala z ostrova jedno z nejlepších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Evropě. Ostrov je místem jedné z největších sopečných erupcí, jaké kdy planeta viděla: erupce, ke které došlo před 3 500 lety a způsobila, že se tři čtvrtiny ostrova potopily do moře. Atmosféra tohoto jedinečného ostrova Vás omámí, stejně jako chuť zdejších silných vín a výhled z Firy, města posazeného na vrcholcích strmých útesů zdevastované země, ve Vás zůstanou ještě dlouho po návratu domů.
   190 EUR
   za osobu

  Soutěska Samaria

  • Ostrov Kréta je známý svými soutěskami: Samaria je největší soutěska v Evropě, jedno z nejkrásnějších míst na světě a jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově. Je to dlouhá procházka 16 km z náhorní plošiny Omalos dolů do vesnice Agia Roumeli na pobřeží Libyjského moře. Soutěska Samaria je nejdelší v Evropě a místo Vás ohromí přírodními krásami, procházíte lesy cypřišů, borovic a mezi kolmými útesy hor. Nádherný přírodní výhled se neustále mění a osvěžit se můžete čistou vodou pocházející přímo z přírodních pramenů všude kolem. Procházka končí plavbou lodí z Agia Roumeli do Sougie. Vstupné se platí zvlášť a stojí cca 16 EUR.
   40 EUR
   za osobu

  Knossos a Heraklion

  • Výlet do mínojského paláce v Knóssos a hlavního města ostrova Heraklion. Knóssos je jednou z nejslavnějších archeologických lokalit na světě. Zde můžeme vidět pozůstatky mínojského paláce (2000-1400 před Kristem), který odkryl Arthur Evans na začátku minulého století. Pak přejedeme do Heraklionu, kde během procházky uvidíme nejdůležitější místa ve městě. Projdeme hlavní pěší ulicí Dedala na náměstí Venizelos s fontánou Morosinniego, kterou střeží čtyři lvi. Prohlídka přístavu a pozorování benátské pevnosti. Volný čas.
   70 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání