Dom Pedro Madeira

PORTUGALSKO, ostrov Madeira

Cena od23 290 Kč
 • Popis a poloha

  Tento příjemný hotel leží v klidném prostředí malebného letoviska Machico, obklopen tamní přírodou, přímo u jedné z mála písečných pláží Madeiry. Hotel je vhodný pro klienty všech věkových kategorií.

  Poloha:

  • 5 minut chůze od písečné pláže
  • v oblasti Machico
  • 5 km od letiště

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • hlavní restaurace, bar
  • společenská místnost, obchod,
  • kadeřnictví, čistírna
  • WiFi připojení v areálu hotelu zdarma

  Pokoje

  • standardní pokoje s výhledem do zahrady s možností jedné přistýlky
  • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, telefon, lednička, WiFi připojení
  • za příplatek pokoje typu Junior Suite

  Pláž

  • hotel leží přímo u moře, 5 minut chůze od hotelu se nachází písečná pláž

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén s mořskou vodou (v zimním období vyhřívaný)
  • tenisový kurt, volejbal, badminton

  Stravování

  Snídaně a polopenze formou bufetu nebo All Inclusive.

  Pro děti

  • bazén, hlídání dětí za poplatek

  Cena zahrnuje

  Letištní a bezpečnostní taxu, palivový poplatek a emisní příplatek, letenka tam i zpět v optimální knihovací třídě, transfer do/z hotelu, ubytování s příslušným stravováním,  služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění a městskou taxu, která je účtována v některých hotelech a hradí ji každý klient, a to 1 EUR osoba / noc, max. 5 EUR. Tato městská taxa se platí na recepci hotelu.

  Poznámka

  Cena je platná při rezervaci letenky v optimální knihovací třídě a je vždy na zpětné potvrzení. 

  • Rozloha: 750,7 km2
  • Hlavní město: Funchal
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 4 hodiny a 35 minut
  • Časový rozdíl: - 1 hodina oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: Pro občany ČR platí bezvízový styk.
  • Největší město:

  Popis

  Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantském oceánu 580 km západně od pobřeží Maroka a 980 km jihozápadně od Lisabonu. Je to ostrov kontrastů. Je známý svou pohádkovou přírodou, úchvatnými výhledy a vysokými horami. Zde se snoubí zážitky z přírody s městským životem, luxusními hotely, dobrými nákupy a nádhernými zahradami restaurací, kde se můžete usadit se sklenkou Ponchy - ostrovního národního nápoje z citrónu, medu a rumu.

  Zdejší počasí je celoročně bez velkých teplotních výkyvů, Madeiru lze nazvat ostrovem věčného jara. Ostrov lze přirovnat k plovoucí venkovní zahradě v Atlantiku. Krajina střídá horské pasáže, hluboká údolí, bujný les, opuštěná vřesoviště a sady. Na Madeiře se nachází největší prales na světě, který byl vyhlášen světovým dědictvím. 

  Madeira má také vynikající podmínky pro outdoorové aktivity. Nejoblíbenějšími sporty na ostrově jsou cyklistika, trailový běh, surfování, horolezectví.

  Pokud chcete vidět květenu Madeiry jako na dlani, rozhodně můžeme doporučit návštěvu botanické zahrady. Jardim Botanico se rozkládá na severovýchodě Funchalu, jak jinak než na prudkých svazích, takže je upravena do teras, z nichž je pěkný výhled na Funchal. Tato zahrada je největší na ostrově a byla otevřena v roce 1960.

  Chcete-li poznat nejzajímavější místa ostrova, doporučujeme zvolit některý z námi nabízených fakultativních výletů, během kterých Vás bude doprovázet naše profesionální a česky hovořící průvodkyně.

  Letoviska

  Caniço de Baixo

  Menší městečko ležící na svahu nad mořem, které je druhým největším letoviskem na Madeiře. Oblast je vhodná zejména pro milovníky klidu a přírody. Leží 12 km od hlavního města Funchal a 10 km od letiště. Většina zdejších ubytovacích kapacit nabízí nádherný výhled na oceán. Podél pobřeží se táhne promenáda.

  Funchal

  Největší a hlavní město ostrova Madeira. Žije zde kolem 120 000 obyvatel, najdete tu vše, co od většího města očekáváte: obchody, restaurace, kavárny, bary. Ideální je pohybovat se tu pěšky, protože v úzkých strmých uličkách se tvoří obrovské dopravní zácpy. Na nábřeží Vás zaujme pevnost z 16. století, budovaná proti pirátům. Hlavní bránu dnes hlídají stráže, protože tu sídlí vojenští správci ostrova. Interiéry budovy nejsou přístupné veřejnosti. Na hlavní třídě Avenida Arriaga stojí socha objevitele ostrova Joao Goncalvese Zarca, který bývá označován jako "první kapitán". Na této hlavní třídě kvete množství květin.

  Machico

  Město ve východní části Madeiry postavené v blízkosti letiště, které je zároveň nejstarším obydleným místem na ostrově. Leží 17 km severovýchodně od hlavního města Funchalu a je významným rekreačním střediskem. Hlavními pamětihodnostmi města jsou pevnost Forte do Amparo, která chrání přístav, farní kostel z 15. století a kaple Săo Roque. Na zdejším pobřeží leží písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a oblázková pláž. V centru se nachází náměstí Largo do Município s kostelem Igrea Matriz a mnoho dalších památek.

  Porto Moniz

  Malé lázeňské městečko ležící na severozápadním cípu Madeiry, 50 km od hlavního města Funchalu. Láká nejen na svoji atraktivní polohu s nádhernými výhledy na strmé svahy hor. Hlavní atrakcí v Porto Moniz jsou lázeňská koupaliště s mořskou vodou vybudovaná na pobřeží mezi přírodními lávovými bazény. Přímo v Porto Moniz najdete přírodní bazény na dvou místech. Prvním z nich je upravené koupaliště u hotelu Aqua Natura Madeira. Bazén má hloubku jak pro nejmenší děti, tak pro plavce. Rozměry koupaliště jsou zhruba 80 x 20 metrů a vstup do nich je upraven betonovými schody. Areál je otevřen celoročně. Ještě hezčí je areál skutečně přírodních bazénků u restaurace Chacalote, kde je koupání možné přímo mezi lávovými kameny. Jsou zde jen vybetonované zídky proti větším vlnám a chodníky pro snadný přístup do vody. Mezi oběma bazénky vede hezká přímořská promenáda s množstvím restaurací a barů.

  Santana

  Malé městečko Santana je umístěné v zemědělské oblasti s krásně svěže zelenou krajinou. Leží na mírně zvlněné náhorní plošině mezi horami a oceánem. Známé je zejména typickými madeirskými domky casas de colmo, kterých se zde zachovalo několik desítek. Domečky bývají budované ze dřevěných trámů se slaměnou střechou a jejich hlavní charakteristikou je tvar do písmene "A" a barevné dveře či okenice. Zajímavostí těchto pasteveckých domků je fakt, že neměly extra pevné základy a po spasení trávy dobytkem se daly jednoduše rozmontovat a přenést na jiné místo. Přímo v centru obce jsou tři tyto rekonstruované domky, v nichž si můžete zakoupit suvenýry. Po vesnici je jich ale roztroušeno na různých místech více.

  Calheta

  Letovisko ležící na jihozápadním okraji Madeiry. Je oblíbené díky své jedinečné, uměle vytvořené, pláži s pískem dovozeným ze severní Afriky. Je ohraničená vlnolami a tak je vhodná i pro menší děti. Vzdálenost od Funchalu je 30 km.

  Zajímavá místa

  Květinové zahrady

  Madeirská botanická zahrada se zahradní plochou přibližně 5 ha, spojuje velké množství a rozmanitost druhů rostlin (asi 3 000) pocházejících z ekologicky dobře odlišených oblastí zeměkoule. V celé zahradě jsou rostliny označeny vědeckým názvem, obecným názvem, čeledí a místem původu a zobrazeny v několika hlavních sbírkách. Ze svahu zahrady je pěkný výhled na město Funchal i Atlantský oceán. Můžete zde obdivovat krásnou flóru z celé Madeiry, z jižní Afriky a Brazílie, ale najdete tu i sbírku vycpaných zvířat. Hned pod botanickou zahradou je Park tropických ptáků s množstvím živých pestrobarevných papoušků, pávů a jiného ptactva. Poblíž je také Orchidejová zahrada. Nejkrásnější však jsou u Zahrady Blandyů. Jde o soukromý statek, známý především šlechtěním kamélií.

  Vyhlídka Cabo Girão

  Strmý mořský útes ležící 9 km západně od Funchalu. Nejvyšší bod útesu je 580 m nad hladinou oceánu, což jej řadí na druhé místo v Evropě. Na nejvyšším místě útesu je turistická vyhlídka, odkud je na východě vidět městečko Câmara de Lobos a za ním Funchal. Padá takřka kolmo dolů do oceánu a neuvěřitelné pohledy se naskytnou jak z vrcholu útesu, tak od hladiny moře. Na vrcholu útesu je vybudována vyhlídka s proskleným dnem, která přesahuje přes hranu útesu a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu, město Funchal i na pobřeží. Nikde jinde v Evropě nenajdete výše položenou útesovou vyhlídku s prosklenou podlahou. Nezapomenutelné jsou odsud výhledy na zapadající slunce a později na hru světel nočního Funchalu v pozadí. Z obou stran útesu jezdí dolů dvě turistické kabinkové lanovky. Na velmi krátké vzdálenosti překonají převýšení kolem 400 metrů a dechberoucí pohledy se Vám naskytnou jak během jízdy, tak z malých oblázkových pláží ohraničených kolmými půlkilometrovými útesy.

  Skanzen Santana

  Madeirský skanzen Santana na severovýchodě ostrova je skvělou příležitostí k seznámení se s místním venkovem a folklorem. Upravené zahrádky a chodníčky lemují typické chaloupky Casas de Colmos s doškovou střechou a omítkou v červených, modrých i bílých barvách. Skromná obydlí si turisté mohou prohlédnout i zevnitř.

  Vesnička Camacha

  Vesnička Camacha je proslulá ruční výrobou tradičního proutěného zboží, o němž se tu dozvíte spoustu zajímavých věcí. K vidění jsou samozřejmě i hotové výrobky.

  Santa Cruz

  Santa Cruz, větší město na jihovýchodě ostrova Madeira, bylo založeno v 15. století. Za zhlédnutí tu stojí mj. kostel Igreja Matriz de Santa Cruz, dostavěný roku 1533, dále městská radnice a budova městského soudu.

 • Levada Riberio Frio – Portela

  • Odjezd je od hotelu a výlet začíná návštěvou pstruží farmy "Trout farm" v Ribeiro Frio. Farma je umístěna v bezprostřední blízkosti říčky, kde je ve velmi pěkné zahradě vybudován systém kamenných nádrží, do kterých chovatelé třídí ryby podle velikosti. Po prohlídce farmy se vydáte na Levadu z Ribeiro Frio do Portely. Trasa vede více méně lesem a krásná okolní příroda Vám dodá relaxační energii. Budete procházet unikátní přírodní památkou – lesem "Laurisilva", nazývaným také jako les, který vyrábí vodu. Tento unikát patří pod ochranu Unesco, protože je jedním z mála „Laurisilva“ lesů v Makronézii, který zůstal zachován v takové rozloze. "Laurisilva" les se skládá ze stromů a keřů s plochými listy, kapradin, mechů, lišejníků a dalších malých rostlin. Po cestě do Portely si můžete vychutnat nádherný vhled na vesničku Porto da Cruz a na Penha D’Águia (Orlí skálu). Stupeň obtížnosti: 3 Vzdálenost: 12 km Délka: 4 hodiny
   37 EUR
   za osobu

  Levada Risco - Rabacal – 25 Fontes

  • Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levad na Madeiře je levada Rabaçal - 25 Fontes. Levada se nachází na západě ostrova a je přístupná přes náhorní plošinu Paul da Serra. V podstatě jde o 2 krátké levady, které vedou zalesněným údolím. Po cestě budete mít mnoho příležitostí k fotografování nebo obdivování překrásných výhledů. Zhruba v polovině levady Vás čeká vodopád Risco a na konci odměna v podobě jezírka s 25 malými vodopády. Stupeň obtížnosti: 3 Vzdálenost: 10 km Délka: 4,5 hodiny
   37 EUR
   za osobu

  Pico Arieiro - Pico Ruivo

  • Levada je unikátní tím, že spojuje dva nejvyšší vrcholy ostrova Madeiry, Pico Ruivo (1861 m) a Pico do Areeiro (1817 m) – prochází tedy centrální částí horského masivu, což je oblast začleněná do sítě Natura 2000. Pochod začne na Pico Pousada do Areeiro a hned o pár metrů dál Vás čeká vyhlídka Ninho da Manta – bývalé hnízdiště ohroženého mořského dravce - je možné odtud vidět údolí Faja da Nogueira, São Roque do Faial a velkou část centrálního pohoří. Těsně před dosažením vrcholu Pico Ruivo, budete mít možnost vidět mnoho stovek let staré stromy, které se tu pravděpodobně již vyskytovaly v době, kdy na ostrově poprvé přistál jeho objevitel Zarco. Výhledy z Pico Ruivo jsou úžasné a nebudete je chtít opustit! Stupeň obtížnosti: 4+ Vzdálenost: 7 km Délka: 4 hodiny
   37 EUR
   za osobu

  Východ ostrova - s levadou

  • Odjezd z hotelu po snídani. Naše první zastávka na tomto výletu bude na druhém nejvyšším vrcholu Madeiry "Pico do Areeiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levady "Balcoes" / balkónky, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory. Možnost oběda. Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu před večeří.
   45 EUR
   za osobu

  Západ ostrova - s koupáním

  • Odjezd z hotelu po snídani. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v “Ribeira Brava”, která se nachází na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Následně sjedeme do „São Vicente“ a po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Dalším programem dnešního dne je volné koupání v přírodním koupališti v Proto Moniz (vstupné 2,00 €). Následně návrat do Funchalu.
   45 EUR
   za osobu

  Výlet lodí a pozorování delfínů

  • Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři.
   35 EUR
   za osobu

  Rota dos Cetáceos - pozorování a plavání s delfíny

  • Samozřejmostí je odborný výklad od biologa, který s Vámi bude po celý čas plavby na palubě. Biolog Vás seznámí se základními informacemi v naší centrále již před vyplutím a poté se vydáme do přístavu, kde začne to pravé dobrodružství! Vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem a pozorovatelům na pevnině Vám zaručujeme každodenní spatření velryb a delfínů! Plavání s delfíny. Dobrodruzi budou mít šanci si delfíny i zaplavat (příplatek 15.50 EUR) - je to opravdu nezapomenutelný zážitek.
   49 EUR
   za osobu

  Funchal - city tour

  • Odjezd z hotelu po snídani, program začíná následovně: Socha Sissi, Park Santa Catarina, Socha Krištofa Kolumba Divadlo Baltazar Dias, Park Municipal, Socha Zarcos, Katedrála, Radnice, Colégio. Přechod malebnými uličkami středem centra města Funchalu k tržnici. Tržnice / Mercado - rozchod (zde najdete různé druhy tropického ovoce, ryb a květin, suvenýry) Přejezd na Monte (pro zájemce možnost přesunu lanovkou ) Návštěva Tropické zahrady - (drahé kameny, starý porcelán, africké umění a různý typ zahrad )+1 sklenička madeirského vína. Návštěva kostela Monte, kde je pochovaný poslední císař Rakousko-Uherský Karel I. Tobogán / Sáňky – původní tradiční dopravní prostředek (pro zájemce možnost možnost jízdy v délce 2 km.
   30 EUR
   za osobu

  Eira do Serrado/ Monte

  • První zastávka bude na vyhlídce Pico dos Barcelos, kde si vychutnáte nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat směrem na Eira do Serrado, kde se zastavíme a pěšky se posuneme na skálu nad údolím, odkud budeme vidět město Cural das Freiras – Údolí jeptišek, jeptišky se zde schovávaly před piráty. Poté pojedeme do Monte, kde navštívíme slavný kostel, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař Karel I. Můžete se projít v městské zahradě pod kostelem a budete mít příležitost se svézt na saních. Je to nezapomenutelný zážitek - 2 km jízdy (není zahrnuto v ceně).
   30 EUR
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání