Cena od14 690 Kč
 • Popis a poloha

  Oblíbený hotel vhodný pro všechny věkové kategorie. Je součástí hotelového řetězce Htop. Jeho výhodou je poloha v blízkosti krásné písečné pláže Playa de Fenals a je také ideální jako výchozí bod pro pořádání výletů. V okolí hotelu jsou obchody, restaurace a bary.

  Poloha:

  • v letovisku Lloret de Mar
  • 450 metrů od centra městečka
  • 90 km od letiště v Barceloně

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • restaurace, lobby snack bar, bar u bazénu
  • WiFi připojení, TV místnost

  Pokoje

  • standardní pokoje s možností až dvou přistýlek
  • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, telefon, bezpečnostní schránka
  • balkón nebo terasa

  Pláž

  • hotel leží 100 metrů od široké písečné pláže Playa de Fenals

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén
  • lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici zdarma
  • jacuzzi, billiard, stolní tenis
  • animační programy a zábavní večery, živá hudba

  Stravování

  Polopenze formou bufetu nebo All inclusive, které zahrnuje:

  • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  • 10:00 - 24:00 studené a teplé občerstvení (mimo dobu hlavních jídel)
  • 10:00 - 18:00 zmrzlina pro děti
  • 10:00 - 24:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

  Pro děti

  • bazén, hřiště, mini club pro děti ve věku 4 - 12 let

  Cena zahrnuje

  Letištní a bezpečnostní taxu, palivový poplatek a emisní příplatek, letenku v optimální knihovací třídě tam i zpět, transfer do/z hotelu (jedná se o sběrný transfer, individuální transfery jsou za příplatek), ubytování s příslušným stravováním, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cena je platná při rezervaci letenky v optimální knihovací třídě a je vždy na zpětné potvrzení. V hotelu se hradí turistická taxa ve výši 1,32 EUR na osobu a noc (maximálně 7 nocí).

  • Rozloha: 504 782 km2
  • Hlavní město: Madrid
  • Měna: Euro / EUR. 1 EUR = cca 26 Kč.
  • Doba letu z ČR: 2 hodiny a 30 minut
  • Časový rozdíl: Stejný čas jako v ČR.
  • Cestovní doklady: Platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Vízum: V hotelu se hradí turistická taxa ve výši 0,66 EUR za osobu a noc u hotelů 3* a 1,20 EUR na osobu a noc u hotelů 4* a 5* (hradí se maximálně 7 nocí).
  • Největší město:

  Popis

  Pobřeží Costa Brava a Costa del Maresme jsou známé oblasti v severní části Španělska - Katalánsku a leží u Středozemního moře. Španělsko je země s rozmanitou krajinou, bohatou kulturou, překrásnou přírodní scenérií, členitým pobřežím, krásnými plážemi se zlatavým pískem a příjemnou atmosférou. 

  Costa Brava je nejznámější a nejnavštěvovanější prázdninovou oblastí Španělska s bohatou nabídkou zábavy, služeb, příjemnými cenami a rovněž vyhlášenou pohostinností místních obyvatel. Jednotlivá letoviska mají svá historická centra, která vybízí k procházkám. Dovolená na Costa Bravě je pravou ochutnávkou španělského temperamentu.

  Na Costa Brava navazuje pobřeží Costa del Maresme, které je skvělou destinací pro letní dovolenou. Největší předností jsou dlouhé písečné pláže a zdejší uličky s množstvím obchodů, restaurací a barů, které po setmění ožívají.

  Po celém území vede pobřežní rychlodráha s linkou Blanes - Barcelona, kterou lze využít jako vhodnou dopravu k návštěvě druhého největšího města Španělska. 

  Letoviska

  Santa Susanna

  Středisko tvoří převážně moderní hotelové komplexy poskytující prvotřídní služby na mezinárodní úrovni. Původní vesnička, jež dala Santa Susanně jméno, je vzdálena několik set metrů od pobřeží. Leží na úpatí hor, které chrání většinu této oblasti. Velmi dobře udržovaná písčitá pláž je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, všechny věkové kategorie tady naleznou širokou škálu vodních sportů a atrakcí. Během několika minut lze dojít po pobřežní promenádě, která je lemovaná vysokými palmami, do sousedního letoviska Malgrat de Mar.

  Pineda de Mar

  Pineda de Mar je klidnější prázdninová destinace, které nadchne svou historií, neboť zde můžete obdivovat zajímavé budovy postavené převážně ve 12. století. Zároveň jsou k vidění také zbytky římské vesnice a akvadukt. Turisté sem však míří zejména za širokou písečnou pláží a kvalitními hotely. Na zdejší promenádě nechybí množství obchodů, barů a diskoték a lze po ní dojít až do sousedního živého letoviska Calella. V Pineda de Mar se každý víkend pravidelně koná trh, kde je možné nakoupit nejrůznější zboží.

  Calella

  Původně zemědělské městečko je dnes považováno za nejoblíbenější středisko v oblasti Costa del Maresme. Kdysi bylo známé také jako významné textilní centrum. Největším zdejším lákadlem je široká písečná pláž táhnoucí se v délce tří kilometrů a je oceněna Modrou vlajkou za svoji kvalitu. Na jejím konci se mezi skalami nachází několik romantických menších pláží. Ty hojně vyhledávají nudisté. Hlavní pláž se nachází v blízkosti hotelů. Na pláži jsou k dispozici vodní sporty, jako je windsurfing, paragliding, potápění, jízda na vodních lyžích, šlapadlech či loďkách. Kromě pobřežní promenády svádí k procházkám historické centrum s množstvím nejrůznějších obchůdků. Nejcennější památkou je místní kostel. Za zmínku stojí Městské muzeum, kde se pravidelně konají výstavy, a galerie barcelonských umělců.

  Lloret de Mar

  Pravděpodobně nejznámější a nejnavštěvovanější letovisko na pobřeží Costa Brava. Turisté se mohou v Lloret de Mar bavit nejen ve dne na zdejších vyhlášených písečných plážích, ale i po setmění. S přicházejícím večerem totiž otevírají četné kluby, diskotéky, bary a další zábavní podniky. Ty se postarají o skvělou zábavu všech zájemců až do časných ranních hodin.

  Blanes

  Oblíbené prázdninové letovisko ležící na rozhraní pobřeží Costa Brava a Costa del Maresme. Zdejší pláž je široká a písečná, pobřeží Blanes však vévodí poslední divoké skály Costa Bravy. Původně rybářská vesnička proslula svými nevšedními rybími trhy. Za návštěvu stojí historické centrum s kašnou ze 14. století a kapličkou námořníků. Dominantou městečka je zřícenina hradu Sant Juan, nedaleko kterého se v zátoce Sa Forcanera nachází známá botanická zahrada Mar i Murtra s tropickými rostlinami, jež byla založena v roce 1920 Němcem Karlem Faustem. V centru naleznete množství obchodů, restaurací a barů. Moře je zde velmi čisté a po většinu roku klidné, v blízkosti skal je však při příboji nutná opatrnost. Uprostřed města do moře vybíhá skalnatý útes zvaný La Palomera, který dělí městské pláže na 2 úseky. Vstup do moře je pozvolný, vhodný i pro méně zdatné plavce.

  Malgrat de Mar

  Živé letovisko ležící na pobřeží Costa del Maresme mezi městy Santa Susanna a Blanes. Turisty láká starobylým centrem s křivolakými uličkami a řadou památek. Hlavní turistickou oblastí je ovšem hotelová zóna podél pobřežní promenády Passeig Marítim, jež se nepřerušeně táhne od centra Malgratu až do sousední Santa Susanny. Jde o jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších letovisek na katalánském pobřeží. Malgrat de Mar leží na úpatí hor, které chrání pobřeží Costa del Maresme před nepřízní počasí. Zdejší pláž je velmi dobře udržovaná, písečná, a návštěvníci všech věkových kategorií zde naleznou širokou škálu sportovních aktivit i dalších atrakcí. Hotely se nacházejí v bezprostřední blízkosti pláží. Na centrální promenádě je pak k dispozici nesmírně pestrý výběr obchodů, kaváren, nočních klubů a restaurací. Tradičně byl Malgrat zejména zemědělským centrem s výrazným zastoupením rybářství, od 19. století se však stal též důležitým průmyslovým centrem. Turistické aktivity zaznamenáváme v Malgratu de Mar poprvé okolo roku 1960. Od té doby se městečko stalo důležitou turistickou destinací. Dominantou historického centra je kostel St. Nicolau ze 16. století, který je ,díky své velikosti, znám též pod názvem Pobřežní katedrála. Zajímavá je i návštěva rybího trhu Peixateries velles, moderní radnice z roku 1913 či starého špitálu z roku 1441.

  Zajímavá místa

  Barcelona

  Jedno z nejvíce fascinujících měst na světě, druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska. Velkolepé bulváry a jedinečné kulturní poklady se setkávají s vysněnými plážemi a bouřlivým nočním životem. Barcelona je metropolí, která uchvátí každého návštěvníka. Z klimatického hlediska jsou měsíce duben až listopad nejvhodnějším obdobím pro cestování. Pokud chcete spojit svůj výlet po městě s dovolenou s koupáním, měli byste zvolit měsíce červen až září. Jeden architekt formoval město tak, jako žádný jiný. Je to známý Antoni Gaudí. Jeho styl je jedinečný, hravý a barevný. Z devíti budov, které má Barcelona zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je sedm právě od něj. Nejznámější ulicí ve městě je bezesporu Las Ramblas. Vyschlé koryto řeky se stalo barcelonským bulvárem. Mezi náměstím Plaça de Catalunya a Port Vell uvidíte mnoho sídel z 19. století, ve kterých jsou nyní obchodní domy a obchody se suvenýry. Historických památek je tu mnoho, nicméně nejproslulejší je Sagrada Familia, jedna z nejmonumentálnějších církevních staveb na světě. Tato dominanta Barcelony je stále nedokončená, ačkoli základní kámen byl položen již v roce 1882. Dokončení je plánováno na 100. výročí úmrtí architekta Gaudího v roce 2026. Půdorys baziliky je velký skoro jako dvě fotbalová hřiště. Vnější obraz charakterizují velké výstavní fasády. A budete-li chtít na chvíli relaxovat, navštivte Park Güell. Antoni Gaudí tímto parkem ukázal své spojení s přírodou. Když do parku vstoupíte hlavním vchodem, projdete přímo kolem jeho maskota. Postava salamandra byla zdobena nesčetnými barevnými kameny z lámané keramiky. To platí i pro pavilony a schody, které vás zavedou do parku.

  Camp Nou

  Pro jednou pohled, který kupodivu nenavrhl Gaudí. Forbalový stadion, který je domovem nejúspěšnějšího fotbalového klubu na světě FC Barcelona. Na své si přijdou nejen zarytí fanoušci. Když není naplánována žádná hra, můžete si prohlédnout zázemí, šatny, tunel pro hráče a boxy. To vše během fakultativního výletu s komentářem. Na konci prohlídky Vás čeká Camp Nou Museum, kde je vystavena působivá sbírka získaných trofejí. Pokud se blíží zápas nebo je naplánován trénink, stadion nelze navštívit, ale muzeum ano.

  Girona

  Město, které leží na soutoku řek Ter a Onyar, má 90 tisíc obyvatel. Nejznámější památkou je katedrála Panny Marie, která je postavena na nejvýše položeném místě ve městě. Stavba je se šířkou 22,98 m nejširší jednolodní gotickou katedrálou na světě. Také doporučujeme procházku po místních kamenných mostech, které vedou přes řeku Onyar.

  Montserrat

  Klášter Montserrat je benediktinský klášter, který se nachází na stejnoj