Labranda Royal Makadi

EGYPT, Hurghada

Cena od25 690 Kč
 • Popis a poloha

  Tento rozlehlý hotelový komplex známého řetězce Labranda se nachází přímo u dlouhé písečné pláže v zálivu Makadi Bay a je obklopen pěknou zahradou. V blízkosti se nachází korálový útes, který ocení především příznivci šnorchlování. Hotel je vhodný pro klienty všech věkových kategorií i rodiny s dětmi.

  Poloha:

  • přímo u písečné pláže
  • 30 km od letiště Hurghada
  • 35 km od centra Hurghady

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí a směnárnou
  • hlavní restaurace, restaurace á la carte s čínskou, kubánskou a řeckou kuchyní
  • lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži, maurská kavárna
  • obchod se suvenýry, čistírna oděvů, kadeřník, konferenční místnost
  • Wi-Fi připojení v prostorách lobby zdarma

  Pokoje

  • Superior pokoje s možností jedné přistýlky pro dospělou osobu nebo dvou přistýlek pro děti
  • větší rodinný pokoj s možností až dvou přistýlek je možný na vyžádání za příplatek
  • klimatizace, WC, koupelna, vysoušeč vlasů, TV./SAT.
  • bezpečnostní schránka zdarma, minibar
  • balkón či terasa

  Pláž

  • hotel se nachází přímo u písečné pláže
  • slunečníky a lehátka na pláži zdarma

  Sport, zábava a wellness

  • dva venkovní bazény
  • slunečníky, lehátka a osušky u bazénu zdarma
  • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, tenis, billiard, pétanque, stolní tenis, šipky, vodní pólo, maxi šachy, squash
  • fitness centrum, sauna, masáže, jacuzzi
  • potápěčské centrum
  • animační programy

  Stravování

  All inclusive, které zahrnuje:

  - snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  - 10:00 - 12:00 pozdní snídaně
  - 15:00 - 17:00 odpolední občerstvení
  - 15:00 - 19:00 káva, čaj, zákusky
  - 1 x za pobyt večeři v restauraci á la carte – nutná rezervace 24 hodin předem
  - 10:00 - 24:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

  Pro děti

  • dětský bazén, miniklub, hřiště

  Cena zahrnuje

  Letenku tam i zpět v optimální knihovací třídě, transfery do/z hotelu, ubytování, stravování formou All inclusive, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění a vízum (790 Kč při objednání předem u naší CK anebo 25 USD po příletu na místě v letištní bance).

  Poznámka

  Do Egypta lze cestovat pouze s cestovním pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.

  • Rozloha: 1 001 739 km2
  • Hlavní město: Káhira
  • Měna: Egyptská libra / EGP. 1 EGP = cca 1,5 Kč
  • Doba letu z ČR: 4 hodiny a 10 minut
  • Časový rozdíl: V letním období stejný čas s ČR, v zimním období +1 hodina.
  • Cestovní doklady: Cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po návratu.
  • Vízum: Pro vstup do Egypta je nutné vízum. To lze získat dvěma způsoby: objednání prostřednictvím naší cestovní kanceláře za poplatek 790 Kč. Vízum poté obdržíte přímo před pasovou kontrolou na letišti v Hurghadě od zástupců CK Best Reisen. Druhou možností je zakoupení v letištní bance za poplatek 25 USD.
  • Největší město:

  Popis

  Podle antického dějepisce Hérodota je Egypt darem Nilu.  Je to země pyramid a sfing, ve které se prolíná velkolepá historie z dob faraónů s moderní civilizací. Na dovolené v této překrásné zemi máte záruku celoročního pěkného počasí. Rudé moře, u kterého leží všechna námi nabízená letoviska, je bohaté na podmořský život. V Egyptě je stále co objevovat. V naší široké nabídce naleznete hotely vhodné pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. Společným jmenovatelem je vysoký standard poskytovaných služeb a blízkost pláže. O naše klienty se starají česky hovořící delegáti a průvodci, kteří rádi a ochotně zodpoví veškeré Vaše dotazy a budou Vás doprovázet na námi organizovaných fakultativních výletech.

  Hurghada je jedním z nejoblíbenějších plážových letovisek u Rudého moře. Najdete zde velký výběr hotelových komplexů různých kategorií, kilometry dlouhých písečných pláží a ideální podmínky pro šnorchlování či potápění. V centru Hurghady můžete navštívit četné obchůdky s nejrůznějším zbožím a poznat orientální nádech původního Egypta.

  Letoviska

  El Gouna

  Severně od Hurghady je El Gouna, klenot Rudého moře. Letovisko se nachází v tyrkysové laguně na několika ostrovech a je známé také jako „egyptské Benátky“. Luxusní místo Vám nabízí atraktivní promenádu ​​a impozantní přístav. Milovníci vodních sportů si zde přijdou na své, a tak i na dovolené v Egyptě najdete ideální podmínky pro surfování a kiting.

  Hurghada

  Hurghada je druhé největší město na pobřeží Rudého moře a díky svým světově proslulým korálovým útesům je to jedna z nejrušnějších egyptských dovolenkových destinací. Pobřeží je poseto stovkami hotelů a restaurací. Na severu města je historické Staré město, na jihu je zbrusu nová, palmami lemovaná Village Road, a uprostřed je Sakalla, moderní centrum města s množstvím obchodů s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Všechny zdejší pláže jsou písečné a moře průzračné. Jsou zde vhodné podmínky pro potápění a šnorchlování. Město má mnoho profesionálních potápěčských center, díky kterým můžete objevovat bohatý podmořský život. Toto pulzující město skýtá překvapení za každým rohem. El Dahar, Staré město, je protkané spletí úzkých uliček. Doporučujeme také návštěvu zdejšího přístavu, kde naleznete luxusní restaurace s výhledem na jachty kotvící ve vodě. Město obklopuje větrem ošlehaná poušť Sahara, kde velbloudí karavany křižují zvlněné duny. Beduínské kmeny žily mezi těmito písečnými kopci po tisíciletí. Chcete-li zažít poušť na vlastní kůži, vyberte si z naší nabídky fakultativních výletů Safari. Pokud však upřednostňujete vodu před pískem, ostrov Giftun s bílými plážemi bude to pravé pro Vás.

  Sahl Hasheesh

  Sahl Hasheesh, doslovně v překladu "zelené údolí", je novým rekreačním střediskem na pobřeží Rudého moře. Leží 20 km jižně od Hurghady. Jedná se o oblast jedinečných hotelových komplexů umístěných na krásné písečné pláži dlouhé 12 km. Nabízí ideální podmínky nejen pro milovníky klidné dovolené, ale také pro příznivce golfu, jachtingu či jiných vodních aktivit.

  Makadi Bay

  Moderní a oblíbené letovisko ležící 40 km jižně od Hurghady, je vhodné zejména pro klienty, kteří vyhledávají klidnější dovolenou. Naleznete zde především luxusní hotelové resorty a několik restaurací, ve kterých můžete ochutnat to nejlepší z egyptské kuchyně. Hlavním lákadlem Makadi Bay je jeho mimořádně malebná písečná pláž, plná romantických zátočin s průzračně azurovým mořem. Lemována je nádherným korálovým útesem, vyhlášeným rájem potápění a šnorchlování. Najdete tu také golfové hřiště.

  Soma Bay

  Poklidné prázdninové letovisko ležící na břehu Rudého moře, 50 km jižně od Hurghady. Soma Bay nabízí především relaxaci a nádherné písečné pláže. Je rájem i pro šnorchlování a potápění a příznivci kitesurfingu jistě ocení zdejší centrum provozující tento oblíbený sport. Kolem krásné mariny objevíte v Soma Bay četná tržiště, ale i honosné butiky, kde si užijete nerušené nakupování. Stylové restaurace na pobřeží Vám naservírují řadu egyptských specialit.

  Safaga

  Přístav a klidné turistické centrum ležící 55 km jižně od Hurghady. V okolí města bylo postaveno na pobřeží Rudého moře několik velkých hotelových komplexů, které lákají turisty zejména na ideální podmínky pro vodní sporty, potápění, písečné pláže a blízkost několika velkých korálových útesů a ostrovů.

  Zajímavá místa

  Gíza

  Pyramidy v Gíze jsou působivým svědectvím tisícileté historie a jsou vrcholem každé egyptské dovolené. Jako jediný ze sedmi starověkých divů světa, které dodnes existují, jsou jednou z nejvýznamnějších egyptských atrakcí. Jen 15 kilometrů od centra Káhiry se tyčí tři obrovské pyramidy. Do pyramidového tria patří kromě Velké pyramidy také největší ze tří pyramid, pyramida faraona Chefrena a pyramida Mykerion. Pouhých 300 metrů odtud se nachází legendární Sfinga v Gíze, 78,5 metrů dlouhá a 20 metrů vysoká postava lva s hlavou faraona vyrobenou z přírodního balvanu.

  Luxor

  Luxor, známý také jako „Město paláců“, je domovem jednoho z největších chrámů v Egyptě. Ve starověkém Egyptě byl Luxor součástí královského města Théby a sloužil jako chrámová čtvrť. Zde se můžete během dovolené v Egyptě procházet jedinečným chrámovým městem Karnak nebo si zblízka prohlédnout chrám v Luxoru. Zvláštním vrcholem je Luxor ve večerních hodinách, kdy jsou ruiny a paláce zalité magickým oranžovo-červeným světlem. V luxorském muzeu egyptského umění můžete navštívit poklady chrámů, jako jsou sarkofágy nebo mumie.

  Údolí králů

  Nedaleko Luxoru se nachází Údolí králů. "Hřbitov faraonů" je jedním z nejposvátnějších míst v Egyptě a rozhodně jedním z nejtajemnějších míst na světě. Dosud bylo objeveno 64 hrobů, přičemž zádušní chrám Ramsese III. a chrám Hatšepsut patří k vrcholům.

  Giftun

  Malebný ostrov ležící necelou hodinku jízdy lodí od přístavu v Hurghadě, jehož návštěvu doporučujeme všem věkovým kategoriím. Četné korálové útesy kolem ostrova Giftun lákají ke šnorchlování a potápění. Zdejší dlouhé písečné pláže jsou jako stvořené k opalování v průzračné mořské vodě.

 • Káhira

  • Odjezd z hotelu v časných ranních hodinách klimatizovaným autobusem / minibusem do Káhiry. Snídaně formou balíčku na cestu. Návštěva Gízy - jednoho ze sedmi divů světa, kde se nachází známé pyramidy Cheopsova, Chefrenova a Mykerinova (možnost vstupu do Chefrenovy pyramidy, vstupenka cca 100 LE), Sfinga a chrám Chefrenovy mumifikace, parfumerie, oběd (nápoje za příplatek). Následně navštívíme Egyptské muzeum - nachází se zde mimo jiné Tutanchamonův poklad - slavná posmrtná maska ​​a sarkofág. Návrat do Hurghady kolem 23:00 hodiny.
   100 USD
   za osobu

  Luxor

  • Odjezd časně ráno, snídaně formou balíčku na cestu. Přejezd pouští, následně jízda podél řeky Nil, kde lze pozorovat každodenní život farmářů. Návšvěva chrámu v Karnaku (Alej sfing a Hypostylový sál), Údolí králů s hrobkami faraónů, pokračování k chrámu královny Hatšepsut, zastávka u Memnonových kolosů, výrobna alabastru, plavba po Nilu, oběd (nápoje za příplatek). Návrat do Hurghady kolem 22:00 hodiny.
   100 USD
   za osobu

  Giftun

  • Výlet lodí na ostrov Giftun, který je díky okolním korálovým útesům prohlášen přírodní rezervací. Odjezd po snídani, po cestě dvě zastávky na šnorchlování na korálových útesech, oběd na lodi + dva nápoje v ceně, poté koupání na ostrově Giftun na dlouhé bílé písčité pláži. Návrat kolem 16:00.
   40 USD
   za osobu

  Potápění

  • Výlet lodí, odjezd po snídani a návrat kolem 16:00. Jedinečná možnost potápění i pro “nepotápěče”, dva ponory na otevřeném moři na dvou místech, oběd + dva nápoje v ceně. Český překlad přímo na lodi. (V případě zájmu možnost kurzu s licencí).
   50 USD
   za osobu

  Safari

  • Půldenni výlet jeepem do beduínské vesnice. Zastávka na pozorování fatamorgany, projížďka na velbloudech, prohlídka vesnice a seznámení se s tamními zvyky, úchvatný západ slunce v poušti, večeře a beduínský folklór.
   40 USD
   za osobu

  Sahara Park

  • Oblíbený odpolední výlet do pouště, kde budete mít možnost projet se na čtyřkolkách, seběhnout písečnou dunu, do beduínské vesnice dojedete jeepem. Vesnici si prohlédnete a seznámíte se s tamními zvyky. Dále projížďka na velbloudech, možnost řídit pouštní buginu. Na závěr večeře, pozorování noční oblohy teleskopem a představení egyptského folklóru.
   60 USD
   za osobu

  Ranní motosafari

  • Zhruba 3 hodinový výlet na čtyřkolkách do pouště do 25 km vzdálené beduínské vesnice, čaj s beduíny, návrat zpět opět na čtyřkolkách.
   40 USD
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání