Millennium Resort Salalah

OMÁN, Salalah

Cena od22 490 Kč
 • Popis a poloha

  Moderní městský hotel ležící v klidné části města Salalah ve čtvrti Al Saada. Je vhodný pro všechny věkové kategorie. V hotelu se nepodává alkohol.

  Poloha:

  • 1 km od obchodního centra Salalah Grand Mall
  • 7 km od centra města Salalah
  • 20 km od letiště Salalah

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí
  • hlavní restaurace, restaurace á la carte, kavárna
  • WiFi připojení je k dispozici zdarma
  • kadeřnictví, kosmetický salón
  • konferenční místnost

  Pokoje

  • Standardní pokoje s možností jedné přistýlky
  • Pokoje typu Chalet s přímým vstupem do bazénu (90m2, obývací pokoj a ložnice)
  • klimatizace, koupelna, WC
  • rychlovarná konvice s kávou a čajem
  • telefon, bezpečnostní schránka (zdarma)
  • WiFi připojení 

  Pláž

  • hotel má vlastní plážový klub na písečné pláži se snack barem, který je vzdálený 5 km od hotelu
  • doprava na pláž hotelovým shuttle busem několikrát denně zdarma
  • lehátka, slunečníky a osušky na pláži jsou k dispozici zdarma

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén s línou řekou
  • lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici zdarma
  • fitness centrum, tenisový kurt, billiard (za poplatek)
  • masáže, turecké lázně, sauna

  Stravování

  All inclusive, které zahrnuje:

  • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby
  • 2 x denně láhev vody na pokoj
  • 08:00 - 22:00 nealkoholické nápoje místní výroby

  Pro děti

  • bazén, miniklub

  Cena zahrnuje

  Leteckou přepravu v optimální knihovací třídě, letištní a bezpečnostní taxu, transfer do/z hotelu, ubytování, stravování formou All inclusive, služby česky nebo anglicky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění.

  Poznámka

  Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě na přímé lince společnosti Salam Air na trase Praha - Salalah - Praha (jedna trasa může být s krátkým přestupem v Muscatu). Konečná cena se může lišit a je stanovena individálně v době poptávky. Do Ománu lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Z důvodu nočního letu ubytování začíná dnem následujícím po dni odletu.

  • Rozloha: 309 500 km2
  • Hlavní město: Muscat / Maskat
  • Měna: OMR. 1 OMR = cca 65 Kč.
  • Doba letu z ČR: 7 hodin a 20 minut
  • Časový rozdíl: V zimním období +3 hodiny, v letním období +2 hodiny oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní doklad platný ještě minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země a platné vízum.
  • Vízum: Při pobytu do 15 dní obdrží cestující, který letí do Ománu v rámci organizované turistiky s cestovní kanceláři, vízum zdarma po příletu do Muscatu / Salalah. Každý cestující se musí prokázat zpáteční letenkou, platnou hotelovou rezervací (ubytovacím poukazem) a platným cestovním pojištěním včetně připojištění na Covid-19.
  • Největší město:

  Popis

  Omán je sultanát ležící na Arabském poloostrově. Turisty každoročně láká nejslunnějším klimatem na světě. Nádherné paláce a rozlehlé pobřežní krajiny, kde průzračné modré moře kontrastuje s vysokými horami a bílými písečnými plážemi, činí z Ománu exotickou cestovatelskou destinaci, jako by byla převzata z pohádek Tisíce a jedné noci.

  Kdysi směli překročit hranice Ománu pouze sultánovi speciálně pozvaní hosté. Před 30 lety se ale otevřeli cestovnímu ruchu, avšak dodnes se dbá na zachování tradice země. Proto je při cestě do Ománu mimořádně vzrušující poznat bohatou historii a památky země, protože byly tak dlouho ukryty před okolním světem.

  Vnitrozemí Ománu tvoří převážně poušť, ale podél několik set kilometrů dlouhého pobřeží jsou krásné přírodní scenérie s vysokými horskými pásmy lemujícími průzračně modrou vodu. Deset hodin slunečního svitu denně a dlouhé písečné pláže u Indického oceánu dělají z Ománu skutečnou oázu po celý rok. Jsou zde také dobré podmínky pro potápění mezi barevnými korály a možnost vidět mořské želvy, delfíny a velryby.

  Historie Ománu sahá daleko do minulosti. Již několik tisíc let se země vyznačuje obchodem a lodní dopravou a ve městech podél pobřeží je spousta starých pevností, nádherných paláců, strážních věží a mešit, které svědčí o minulosti země. Ve staré části hlavního města Muscat, které leží na severu země, je sídlo sultána Qaboos bin Said al Said.

  Na zdejší kuchyni má jasné vlivy kuchyně z Egypta, Libanonu, Tuniska a Maroka. Často se používá koření jako šafrán, skořice, hřebíček a zázvor, přičemž základem je vždy rýže. Pokud zajdete do kavárny, můžete kromě vodní dýmky vyzkoušet ománskou kávu qahwa, která se ochucuje kardamomem a pije se z malých jemných porcelánových šálků.

  Nikde hvězdy nesvítí jasněji než na poušti. A protože čtyři pětiny Ománu tvoří poušť, je nocleh v pouštním kempu jasnou volbou pro uskutečnění nezapomenutelného výletu. Když slunce zapadá za duny a oheň praská v temnotě noci, je snadné cítit se přemožen exotickým Ománem.

  Omán je muslimská země, která vyznává konzervativní životní styl. Je uctivé k místní kultuře oblékat se upraveně a vyhýbat se pití alkoholu na veřejnosti. Když jste mimo hotel, zakryjte si ramena a kolena a vyhněte se upnutým topům, které ukazují vaše břicho nebo mají hluboký výstřih. Na soukromé hotelové pláži je možné nosit plavky typu bikiny.

  Jižní oblast země zvaná Dhofar je od zbytku Ománu oddělena několika stovkami kilomentrů otevřené pouště. Zalesněná pohoří, zvedající se do výšky zhruba 1 500 metrů, tvoří srpek za dlouhou úzkou pobřežní plání, na níž se nachází hlavní město provincie Salalah. Podnebí je zde horké a suché ve vnitrozemí a horké a vlhké podél pobřeží. Dhofaru dominuje letní monzun, díky čemuž je klima v Salalahu mírnější než v severním Ománu. Srážky jsou v celé zemi minimální, v průměru asi 100 mm za rok, ačkoliv v horách jsou vydatnější. Teploty v letních měsících dosahují 43'C, v zimním období pak 30'C.

  Letoviska

  Salalah

  Druhé největší město Ománu a významný přístav. Je hlavním městem regionu Dhofar, který leží v jižní části země na pobřeží Arabského moře. Turistické letovisko se pyšní dlouhými plážemi s bílým pískem, potápění i rušný městský život mezi trhy a kavárnami. Tato oblast je známá jako země kadidla, které se získává z pryskyřice kvaen z kadidlového stromu Boswellja sacra. Salalah je barevným, subtropickým městem, které svůj charakter získalo na bývalém území Ománu ve východní Africe. Příroda v Salalah je typická pro tuto část Ománu. V Salalahu stojí za návštěvu zejména největší mešita sultána Kábúse, která je turistům běžně přístupná. Za nákupy se jezdí na nejznámější bazar Al Haffa Souk, kde doporučujeme pořídit kadidlo, parfémy, šátky nebo oblečení. Zavítat sem můžete každý den od 9. do 13. hodiny a večer pak od 18. hodiny do půlnoci. Hned vedle Al Haffa Souku se můžete podívat do paláce sultána Kábúse, impozantní, přepychové stavby. Centrum města je protkáno uličkami se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Nachází se zde také zlatý a ovocný trh. Zajímavostí je, že ještě před rokem 1970 bylo město Salalah hlavním městem Sultanátu Omán.Naše cestovní kancelář nabízí zájezdy na přímých linkách společnosti Salam Air z Prahy.

  Zajímavá místa

  Pláže Mughsail a Al Fazaya

  Obě pláže jsou považovány za nejkrásnější v Ománu. Pláž Mughsail leží asi 40 kilometrů západně od města Salalah, je 4 kilometry dlouhá a výjimečná díky nedalekým jeskyním Marneev s přírodními mořskými gejzíry. Při silném přílivu a příhodným proudům tryskají až do výšky 5 metrů. Pláž Al Fazaya se nachází v oblasti Salalah 50 kilometrů směrem k jemenským hranicím.

  Mirbat

  Pokud jste příznivci potápění a šnorchlování, doporučujeme zamířit právě sem. Pláže jsou zde přírodní a lemované útesy, podloží převážně skalnaté a kamenité, a tak tu v průzračné vodě budete mít ideální podmínky pro pozorování rozmanité podmořské fauny.

  Taqah

  Taqah je arabská rybářská vesnička, která je turismem v podstatě netknutá. Okouzlí vás svou typickou poklidnou atmosférou, která na vás dýchne obzvlášť při návštěvě místního skanzenu. Město jako na dlani pak budete mít z vyhlídky, na kterou stačí vystoupat 135 schodů. Zážitek je to jedinečný.

  Wadi Darbat a jeskyně Taiq

  Celoročně zelené Wadi Darbat je jedním z překrásných lákadel k výletům. Oblastí protéká stejnojmenná řeka a můžete zde spatřit stáda velbloudů, krav a ovcí. Krásným zážitkem je také návštěva jeskyně Taiq. Nachází se v hloubce 200 metrů v nejhlubším ománském kaňonu.

 • Nocleh v poušti

  • Po obědě odjezd od hotelu, návrat následující den. Prožijete dechberoucí okamžiky a noc ve fascinující poušti. Navštívíte proslulou poušť Rub Al Khali (Empty Quarter). Vyjedete až na vysoké duny, odkud budete pozorovat západ slunce. Cestou zažijete spoustu legrace během jízdy po písečných dunách na palubě komfortního SUV. Přesunete se do pouštního kempu, kde strávíte noc. Ještě předtím si ale užijete nezapomenutelné grilování a večeři v beduínském stanu osvětleném svíčkami. Poté si vychutnáte nezapomenutelnou romantiku a noc pod hvězdami. Ráno vás čeká snídaně v poušti. Cestou zpět projedete přes Wadi Doca. Na programu je i setkání s velbloudy a návštěva ztraceného města Ubar. Poté návrat do hotelu.
   0
   za osobu

  Salalah / okruh městem

  • Odjezd v ranních hodinách od hotelu. Na programu bude návštěva jednoho z nejvýznamnějších měst, kde se sny stávají skutečností. První zastávkou bude návštěva velké mešity, která je známá také jako Sultan‘s Palace. Poté navštívíte muzeum Balid, kde si prohlédnete ománskou historii. Následně přejedete k plantážím, kde se pěstuje kokos, banány či papája. Zde bude prostor k nakupování, zastávka na místních tržištích a tradičním souku.
   0
   za osobu

  Dafár a Taqah

  • Odjezd od hotelu v odpoledních hodinách. V rámci tohoto půldenního výletu objevíte východní část Ománu. Během jízdy komfortním SUV budete pozorovat krásné přírodní scenérie. Projedete údolími s baobaby a pouštními růžemi až k archeologickému nalezišti Khor Rori. Zde uvidíte historický přístav, kde začínaly cesty námořníka Sindbada. Pokračujte k oáze Wadi Derbat, posléze k Taqah, odkud budete pozorovat západ slunce, mezitím se bude podávat čaj. Naskytnou se vám nezapomenutelné pohledy na okouzlující panoramata Indického oceánu a na krásnou dlouhou bělostnou pláž.
   0
   za osobu

Poloha hotelu

Vyhledávání