Seapoint Boutique

MAURICIUS, ostrov Mauricius

Cena od56 490 Kč
 • Popis a poloha

  Příjemný hotel se nachází v Pointe aux Cannoniers. Leží na jedné z nejklidnějších a nejkrásnějších pláží ostrova. Ubytování je určeno pro osoby starší 12 let.

  Poloha: 

  • 4 km od oblasti Grand Baie
  • 68 km od letiště Sira Seewoosagura Ramgoolama
  • 22 km od hlavního města Port Louis

   

  Vybavení hotelu

  • vstupní hala s recepcí a směnárnou
  • hlavní restaurace, restaurace Le Hublot, bar na pláži
  • WiFi připojení 

  Pokoje

  • prostorné pokoje typu Deluxe Beachfront pro dvě osoby
  • klimatizace, WC, koupelna, vysoušeč vlasů
  • TV/SAT, telefon, minibar, WiFi připojení zdarma
  • rychlovarná konvice s kávou a čajem
  • balkón nebo terasa

  Pláž

  • písečná pláž se nachází přímo u hotelu
  • lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma 

  Sport, zábava a wellness

  • venkovní bazén, jacuzzi
  • lehátka a slunečníky k dispozici zdarma
  • vodní sporty na pláži
  • večerní zábavní programy s živou hudbou
  • lázeňské a wellness centrum, masáže

  Stravování

  Polopenze formou bufetu.

  Cena zahrnuje

  Leteckou přepravu v optimální knihovací třídě, letištní a bezpečnostní taxu, transfer do/z hotelu, ubytování, vybrané stravování, služby česky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku.

  Cena zájezdu nezahrnuje

  Cestovní pojištění.

  Poznámka

  Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě. Jedná se o let s 1 přestupem, zpravidla se jedná o leteckou společnost Emirates nebo kombinaci Flydubai/Emirates, případně Air France. Konečná cena se může lišit a je stanovena individálně v době poptávky. Na Mauricius lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Z důvodu nočního přeletu a časového posunu začíná ubytování dnem následujícím po dni odletu.

  • Rozloha: 2 040 km2
  • Hlavní město: Port Louis
  • Měna: Mauricijská rupie / 1 MUR = cca 0,6 Kč
  • Doba letu z ČR: s přestupem, zhruba 11 hodin a 30 minut
  • Časový rozdíl: V letním období +2 hodiny, v zimním období +3 hodiny oproti ČR.
  • Cestovní doklady: Cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po návratu.
  • Vízum: Není vyžadováno.
  • Největší město:

  Popis

  Mauricius je ostrov ležící v západní části indického oceánu, zhruba 2000 km od jihovýchodní části afrického kontinentu. Jedná se o ostrov sopečného původu. Najdete zde laguny, krásné písečné pláže lemované palmami a korálové útesy, které obklopují většinu pobřežní linie. Ostrov je známý jako jako "perla indického oceánu".

  Hlavním městem Mauricia je Port Louis,  je také i obchodním a kulturním centrem a je proto největší a nejrušnější. Pyšní se moderními, luxusními budovami, širokými ulicemi, vyhlášenými restauracemi a významnými hotely. Hlavním monumentem města je pevnost Fort Adelaide z 19. století, ze které je nádherný výhled na panorama Port Louis i na severozápadní břehy Mauiricia.

  Kolem roku 975 objevili arabští námořníci neobydlený ostrov a nazvali ho Dina Arobi. Nejstarší potvrzený objev byl v roce 1507 portugalskými námořníky, kteří se jinak o ostrovy příliš nezajímali. Nizozemci se ho zmocnili v roce 1598 a pokusili se ho konolizovat. Francie pak převzala kontrolu v roce 1715 a ostrov přejmenovala na Isle De France. V roce 1810 se ostrova zmocnila VB a o pár let později Francie podepsala mírovou smlouvu. Jako britská kolonie byl Mauricius tvořen ostrovy Rodrigues, Agaléga, St. Brandon, Tromelin, Čagoskými ostrovy a do roku 1906 i Seychelami. Suverenita nad Tromelinem je sporná, protože nebyla konkrétně zmíněna v Pařížské smlouvě. Mauricius zůstal primárně plantážní kolonií Spojeného království až do své nezávislosti v roce 1968.

  V destinaci máme česky hovořící delegáty a průvodce.

  Letoviska

  Grand Baie

  Letovisko Grand Baie na severu ostrova je známe především svým nočním životem a také několika nejlepšími ostrovními restauracemi. K vidění je v Grand Baie rovněž několik hinduistických kostelů, chrámů a mešit. V jeho centru najdete nákupní centra a supermarket. Záliv s písčitou pláží je ideálním místem k vodním sportům všeho druhu. Pro potápěče tu je lokalita číslo jedna Whale Rock neboli Velrybí skála. Můžete si zde prohlédnout kotvící rybářské loďky, ale i luxusní jachty.

  Belle Mare

  Odpořinek pro rodinu, tak se dá popsat atmosféra v Belle Mare. Horké počasí – ostatně pro Mauricius tolik typické, nádherné pláže, pestrá mořská fauna i flóra. Mezi nejvyhledávanější aktivity v Belle Mare se řadí šnorchlování a potápění ve vodě plné korálů, ryb, rejnoků i menších žraloků. Můžete si užít další vodní sporty jako windsurfing, jízdu na vodních lyžích a další.

  Zajímavá místa

  Pamplemousses

  Královská botanická zahrada, je třetí největší botanickou zahradou na světě, která byla založena v druhé polovině 18. století. Zahrada je plná pojmenovaných stezek a najdete tu nepřeberné množství zástupců rostlinné říše. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak vypadá rostoucí baobab, skořice, mandloň a desítky dalších rostlin a stromů. Jedním z důvodů, proč navštívit tuto botanickou zahradu je i jezírko plné gigantických vodních leknínů s bílými květy, které mění svou barvu od modré až po růžovou během pouhých dvou dnů. Poblíž vchodu této zahrady stojí také zámeček de Mon Plaisir.

  Grand Bassin

  Přírodní jezero, nazývané také Ganga Talao a nachází se v kráteru vyhaslé sopky (1800 m nad mořem). Je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu.

  Země sedmi barev - Chamarel

  Alternativou k tropickým plážím Mauricia je městečko zvané Chamarel ve vnitrozemí ostrova. Kromě přírody mísící nekonečné množství druhů stromů a rostlin se zde skvěle najíte, nebo ochutnáte proslulý mauricijský rum a hlavně si užijete vyhlídky na laguny a pobřeží. Uprostřed ostře zeleného porostu leží holé místo, které připomíná zkamenělé duny, ale hlavně okouzlí všemi barvami. Konkrétně jde o červenou, hnědou, žlutou, fialovou, zelenou, modrou a růžovou. Místu se proto říká - Země sedmi barev.

  Krokodýlí farma

  V jižní části Mauriciu se nachází krokodýlí farma La Vanille Nature & Tortoise Park. První krokodýli byli přivezeni z ostrova Madagaskar. Kromě krokodýlů zde žije řada dalších živočišných druhů – netopýři, opice, králíci, jeleni, druhy hmyzu a také se zde na farmě pohybuje 500 obrovských želv. Na farmě můžete pozorovat více než tisíc krokodýlů nilských na jednom místě. Ti jsou rozděleni do svých kójí podle stáří. A pokud chcete ochutnat krokodýlí maso, zde můžete, a to v několika různých provedeních. Ať už se jedná o steak nebo hamburger, nebo jiné druhy přípravy masa. V parku pak navštivte i prodejnu suvenýrů a obchod s výrobky z krokodýlí kůže.

  Domaine de L'Etoile

  Oblast Domaine de L'Etoile zůstala jako jedna z nejzachovalejších oblastí Mauricia, kde si na své přijdou všichni milovníci přírody. Známá díky svým anglickým zahradám, řekám a původním lesům, které jsou bohaté na stovky různých druhů rostlin a stromů, včetně nejstarších ebenových stromů na Mauriciu a dalších druhů, jako skořicovníky, orchideje, banánovníky a další. Domaine protéká velká řeka, a proto nesmí chybět tekoucí potoky a tekoucí vodopády.

  Port Louis

  Hlavní a také nejnavštěvovanější město Mauricia, jistě kvůli jeho multikultuře a podnikání. Pulzující město s úžasnou scenérií a místním jídlem. Město je perfektní destinace pro romantické výlety a nebo rodinnou dovolenou. Povinností je návštěva hlavní tržnice, neboli central marketu. Skládá ze dvou částí - v první naleznete potraviny, ovoce, zeleninu a exotické koření všeho druhu. V sousední části zase můžete vybírat suvenýry. Pokud jste tedy milovníky jídla, nebo pestrých barev, toto místo je pro vás jako stvořené.

Poloha hotelu

Vyhledávání